Jan Chmelař v letošní sezóně postoupil do staršího dorostu, a tak si poprvé vyzkoušel jaké to je podstoupit letní přípravu pod trenérem Petrem Nekvindou. Litvínovský útočník sám přiznal, že příprava ve straším dorostu je o něco náročnější, než na jakou byl zvyklý. „Se starším dorostem je letní příprava určitě zase o něco náročnější, jsou tu starší kluci a je to více silové jak v mladším dorostu,“ přibližuje mladý forvard rozdíly mezi přípravami. „ Je to zase jiná zkušenost, navíc letos jsme hodně běhali, takže si myslím, že budeme dobře připravený. Příprava už končí, teď dostaneme volno a budeme se připravovat na led.“

Většina hokejistů letní přípravu nemá zrovna v lásce a mladý útočník Chmelař není výjimkou, ale na zátěž si nestěžuje. „ Každý hokejista moc nemusí letní přípravu, jsou i nějaké výjimky, kterým to nevadí. Mně samotnému letní příprava přímo nevadí a celkem jí zvládám,“ přitakává litvínovské pravé křídlo na fakt, že hokejisté letní přípravu nemají rádi.

Již v loňské sezóně Jan Chmelař několikrát vypomohl staršímu dorostu, když ho sužovala rozsáhlá marodka a nutno podotknout nevedl si vůbec špatně, a tak si jistě řekl o místo v sestavě pro následující ročník. „Budu rád, když dostanu šanci, abych nasbíral nějaké nové zkušenosti. V minulé sezóně jsem pár zápasů za starší dorost odehrál a docela se mi i dařilo, trenéři se mnou byli spokojení, tak sem za to byl rád,“ kvituje Chmelař zkušenosti z loňské sezóny

Sám hráč si v minulé sezóně vyzkoušel dvě úrovně hokeje, hrál za mladší i za starší dorost. Tím pádem dokázal najít hlavní rozdíl mezi těmito soutěžemi. „Ve starším dorostu se hraje rychlejší hokej a jsou tam zkušenější kluci, takže je to něco jiného než v mladším dorostu,“ poukázal litvínovský forvard na hlavní rozdíly mezi mladším a starším dorostem.

Od příštího týdne dostanou hokejisté třítýdenní osobní volno. O volnu je na každém hráči, jak k němu přistoupí. Všichni hráči by si měli psychicky odpočinout, ale nadále se připravovat na novou sezónu individuálně. „Budu odpočívat, chystám se chodit plavat, jezdit na kole a chodit do posilovny, abych si udržel nějaký tréninkový rytmus,“ přiblížil Chmelař osobní plán ve svém volnu.

Po loňské úspěšné sezóně starší dorost opustila celá řada hráčů, kteří zamířili o kategorii víš, tedy do juniorů. Mladí hráči, co přišli z mladšího dorostu a hráči co ve starším dorostu setrvali, to budou mít dost těžké, aby odešlé hráče zastoupili. „Teď máme celkem velkou marodku, je nás málo, tak říkal trenér, že zkusí nějaké kluky ještě přitáhnout. Tak uvidíme, kolik nás bude. Myslím si, že bychom mohli hrát dobré výsledky, tým máme kvalitní,“ věří litvínovský forvard, že loňské opory zastoupit dokážou.

Pro každého hráče je trochu složité začlenit se ve vyšší kategorii a najít si svou roli v týmu, která bude pro tým nejprospěšnější. „V minulé sezóně jsem nastřílel celkem dost gólů, měl jsem míň nahrávek, takže se považují spíš za střelce než za nějakého tvůrce hry,“ vyjasňuje mladý střelec, jakou by mohl plnit pozici ve starším dorostu.