Celkem pak od středy do konce týdne mají černožlutí před sebou hned tři zápasy. A navrch v úterý doma pražskou Spartu.

Prvním soupeřem po desetidenní pauze bude ve středu v Brně Kometa předchozího ročníku soutěže.
V pátek přijede pod Krušné hory úřadující mistr z Pardubic!

Kometa Brno nejdéle ze všech – sedm utkání – držela domácí neporazitelnost. V úspěšnosti na domácím ledě zaostávala před přestávkou o jediný bod za nejlepším Kladnem. V tabulce patří týmu aktuálně čtvrtá pozice, má však méně odehraných zápasů.

K prvnímu nastoupil už v pondělí proti Karlovým Varům. Vzhledem k tomu, že poslední dva duely doma prohrál, úkol měl vcelku jasný - vyhrát.
Po vyrovnaném úvodu se mu to podařilo aniž inkasoval gól (4:0).

Jihomoravané obhajují stříbro z minulého ročníku, když právě oni nejvíce dokázali v praxi platnost rčení, že play off je nová soutěž, před kterou se všechno maže. A začíná se od nuly.
Tak tak proklouzli do předkola vyřazovací části. A přesto se zastavili až ve finále na Pardubicích. Vyřadili Kladno, senzačně Spartu a v semifinále i dalšího favorita z Plzně.

Domácí průměrnou návštěvnost má nyní Brno stejnou, jako je kapacita stadiónu, 7200 diváků.
(Sen pokladníka se tomu dříve říkalo).
Zejména zásluhou hráčů z NHL se nyní dva kluby, Kladno a Pardubice, chlubí návštěvností ještě vyšší.
V Litvínově 30. září dokázal Litvínov Kometu zhasnout po výsledku 4:3 na nájezdy.

Zdravotní problémy měl v přestávce obránce Marek Posmyk, ale už se objevil na ledě a trénuje.
Po předchozím náročném programu se necítí zdravotně zcela dobře Martin Ručinský a proto v současné době netrénuje a tedy ani nenastoupí v nejbližších utkáních.
K dispozici ještě nebude Richard Jareš, poslední pozůstatek rozsáhlé marodky obránců v úvodu sezóny.

V pátek přijede pod Krušné hory poslední soupeř Brna v play off, ČSOB Pojišťovna Pardubice
S novým trenérem Trličíkem, který opustil střídačku Vítkovic, touží tým nastartovat vzestup tabulkou.
Verva se doma představí po dvanácti dnech, naposledy na svém ledě zdolala v derby Karlovy Vary 5:2.