Mládež 11.03.2017
Autor: Martin Stříbrný

Tajně jsem doufal v čisté konto, říká hrdina druhého utkání Lukáš Klika

Druhé čtvrtfinálové utkání na ledě Hradce Králové zvládli mladší dorostenci Litvínova bravurně, když po bezchybném výkonu porazili domácí Mountfield 2:0 a odvrátili první mečbol. Skvělý výkon v utkání podal mladý brankář Lukáš Klika, který si připsal devětadvacet úspěšných zákroků a po závěrečné siréně se mohl radovat z čistého konta!

Po středeční porážce jste do Hradce jeli s vědomím, že porážka znamená konec. Byl to zřejmě větší tlak?

Určitě jsme byli pod větším tlakem, než domácí Hradec. Vzájemně jsme se ale s kluky podpořili a naštěstí se nám povedlo vyrovnat stav série na 1:1. 

Utkání jste zvládli perfektně a vyhráli 2:0. Jak bys ho zhodnotil?

V utkání jsme dělali přesně to, co po nás trenér chtěl, to co máme natrénované. Kluci hráli výborně zezadu, útočníci se poctivě vraceli a hodně nám vzadu pomáhali. 

Osobně se ti povedlo skvěle. Čisté konto v tak důležitém zápase určitě hodně potěší?

To určitě, tohle vždycky potěší. Velkou zásluhu na tom mají ale moji spoluhráči. Zablokovali hodně střel, takže mi ulehčili moc práce. 

Doufal si vůbec v něco podobného před zápasem, protože dosavadní výsledky s Hradcem byly víc než divoké. 

Před zápasem jsem tajně doufal, že bychom mohli vyhrát, dokonce i s čistým kontem. To se povedlo, takže super. S Hradcem je to pořád jak na houpačce. 

V neděli vás čeká velké vyvrcholení a možná zápas sezony. Co od něj očekáváš?

Chci vyhrát, stejně jako moji všichni spoluhráči! Určitě to ale nebude nic jednoduchého, žádná procházka růžovým sadem. (smích) 

Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >