„Zástupci Canadiens si přáli, aby Honza zůstal v Kanadě a připravoval se tam na novou sezonu. Z Edmontonu proto odletěl do Hamiltonu, kde bude trénovat a čekat, až zahájí nový ročník Ontario Hockey League," uvedl hráčův agent Michal Sivek.

Myšák odehrál za Vervu v letošní sezóně jedenáct zápasů, ve který zaznamenal jednu asistenci. Poté se připravoval s reprezentačním výběrem do dvaceti let. Na mistrovství světa byl zvolen v českém týmu kapitánem, ale jeho tým padl po sympatickém výkonu ve čtvrtfinále s favorizovanou Kanadou. Šikovný útočník si v pěti zápasech připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. "Celý realizační tým mu přejeme ať si jde za svým snem a budeme mu držet palce. S Honzou se pracovalo výborně, je to mladý kluk, který ví, co chce. Dával do zápasů i tréninků vše. Nebude to mít za mořem jednoduché, protože je tam obrovská konkurence. Je to každodenní práce, kde se musí krok po kroku posouvat až ke svému snu. Má obrovskou výhodu, že byl vysoko draftovaný, že do něj bude organizace vkládat naděje a bude s ním pracovat. Budeme Honzu nadále sledovat a držet mu palce," říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh.

Litvínov se tak návratu svého klenotu zřejmě nedočká. Osmnáctiletý útočník bude v Kanadě vyhlížet start Ontario Hockey League. "Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby v našem dresu. Přejeme mu hodně štěstí a držíme mu palce v další kariéře, kterou má před sebou. V Litvínově má vždy dveře otevřené. Věříme, že se Honzovi podaří splnit svůj sen, dostane se do NHL a naváže na litvínovské legendy klubu," uzavírá generální ředitel klubu Pavel Hynek.