"Určitě to není špatné, ale těžké zápasy ještě přijdou," myslí si Brouček. Patnáctiletý forvard má pravdu, po prvním hracím týdnu totiž svěřenci trenéra Tvrzníka narazili na papírově slabší soupeře - Hvězdu Praha a PZ Kladno.

Jediným zaváháním zůstává po čtyřech odehraných kláních bitva s karlovarskou Energií, v níž chemici o vedení přišli až v poslední dvacetiminutovce. "Vary měly už od začátku trochu navrch, ve třetí třetině jsme ale dělali individuální chyby. To nás stálo zápas," přemítá momentálně nejlepší střelec Severočechů.

"Proti slabším soupeřům se sice hraje lépe, na druhou stranu každý očekává výhru. Takže někdy jsou i tyto utkání těžká," hodnotí Brouček duely z minulého týdne.

Už minulou sezonu patřil drobný útočník k tahounům dorostenců, důležitou roli potvrzuje i letos, na kontě má už devět bodů (4+5). "Samozřejmě jsem za to rád, ale není to všechno," říká skromně.

Brouček se mimo jiné v dubnu objevil i v reprezentačním dresu, když odehrál dva přípravné duely proti výběru Slovenska a uvedl se gólem. "Byla to odměna za minulou sezonu, kdy se mi dařilo. Určitě je to velká zkušenost."

Už dnes narazí dorostenci na Třemošnou, v sobotu pak doma přivítají Plzeň. "Měli bychom hrát jednodušeji v obranném pásmu a v útoku zlepšit kombinaci. Více se nabízet a tlačit do branky," vypočítává Brouček.

"Plzeň bude jako vždy silná, možná nejsilnější v naší skupině. Bude to hodně těžký zápas. Třemošnou zase nesmíme podcenit, snad to bude jednoznačná výhra," uzavírá Dominik Brouček.