Rozhovory 18.11.2020
Autor: Ondřej Mach

Trenér Országh: Každé vítězství je pro nás důležité. Nula je třešnička na dortu

Litvínovští hokejisté doma potřebovali zabrat, předchozích pět střetnutí před černožlutými tribunami pro ně končilo porážkou. Až na šestý pokus se povedlo uspět, svěřenci kouče Vladimíra Országha fotbalovým výsledkem 1:0 přemohli nepříjemný Zlín.
„Pro nás je každé vítězství důležité. Dneska jsme věděli o tom, že proti Zlínu to bude o maličkostech a speciálních týmech. Na konci zápasu jsme zvládli tři oslabení. Pro nás je důležité, že jsem to na konci ubojovali a každý k tomu přispěl,“ pochvaloval si slovenský trenér po utkání. 

Verva proti Beranům předvedla zlepšený výkon, za tříbodovým ziskem si šla od začátku klání. Brankáře Libora Kašíka zasypala 44 střelami, hostující gólman ale inkasoval jen jednou. Na výhru to přesto stačilo. 

„Měli jsme daleko lepší pohyb, hráče jsme víc dostupovali. Pomáhali jsme si, byli jsme blíž u sebe, a když bylo potřeba, tak jsme hru roztáhli. Na nějaké věci jsme se podívali na videu. Všichni odehráli velmi solidní zápas,“ hodnotil Országh. 

„Podstatné je, že jsme neměli výpadky. V předchozích utkáních jsme část zápasu hráli dobře, a pak přišel nějaký výpadek, který nám způsobil problémy. Dneska jsme se vždycky dokázali vrátit zpět na cestu, kterou jsme chtěli jít,“ pokračoval litvínovský kouč. 

Litvínov stále trápí hlavně přesilové hry, jejich využití se pohybuje kolem čtyř procent. V početní výhodě se Severočechům zatím podařilo skórovat jen jednou. 

„Musíme najít cestu, jak se zlepšit. Kdybychom si v přesilovkách pomáhali, tak by možná bylo rozhodnuto dřív. Máme na čem pracovat, musíme víc chodit do brány,“ souhlasil Országh. 

Domácího trenéra tak může těšit alespoň dobrý defenzivní výkon a čisté konto pro brankáře Denise Godlu. 

„Nula je dobrá vizitka, nejen pro Godliče, který nás v těžkých situacích podržel, ale pro celé mužstvo. Dobře jsme bránili, soupeře jsme do mnoho šancí nepustili. Když se do nich dostal, tak ale byl velmi nebezpečný. Pro Denise je to třešnička na dortu,“ zakončil.

Tisková konference po utkání se Zlínem:

Mládež před 2 dny

Čtyři hráči Litvínova jsou v nominaci na kemp reprezentační dvacítky před MS juniorů

Dohromady čtyři litvínovští zástupci zabojují na přípravném kempu ve Vyškově o nominaci na blížící se světový šampionát juniorů. Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníky Davida Jindru a Jana Myšáka.
Více >
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov