Velmi úspěšní jsou ve své kategorii žáci 3. třídy HC Litvínov. Trénují je hráči „A“ mužstva HC BENZINA Litvínov Petr Franěk a Radim Skuhrovec, vedoucím týmu je Miroslav Žák. ...

Již tři utkání před koncem své žákovské ligy suverénně kralují své kategorii a jsou jistým vítězem žákovské ligy 3. tříd Ústeckého kraje.
Vyhráli všech dosavadních devatenáct mistrovských zápasů, neztratili ani bod (bilance 19 – 0 – 0) při skóre cca 450:160.

Trenér Radim Skuhrovec doplňuje: „Klukům jsme připravili malou slavnost. Dostali velký pohár opatřený štítkem se jmény, každý sošku hokejisty s vlastním jménem na památku, diplomy a dort. Pohár jim předal kapitán extraligového mužstva Roman Vopat. Pro kluky to byl celé velký zážitek.“

Dosud jedinou porážku v sezóně utrpěli žáci na turnaji v Kadani s Letňany (4:8).
„Soupeř měl mužstvo vybrané z 96 lidí, byl to vlastně výběr Prahy,“ uvádí trenér Petr Franěk. „Naši kluci z nich byli ze začátku trochu rozklepaní, ale na konci zápasu začali dotahovat. Kdyby se hrálo ještě deset minut, možná bysme vyhráli...“

Pokud by chtěl někdo sledovat, zda třeťáci udrží „nulu“ na kontě porážek, nastoupí ještě:
v neděli v Děčíně, další neděli doma přivítají Kadaň (od 11:30) a na závěr soutěže budou hrát v Bílině.
25. – 27. března se pak představí na mezinárodním turnaji v Drážďanech, za účasti celků českých, německých, švýcarských a francouzských. „Budeme tam hrát s o rok staršími soupeři, což byl náš záměr,“ uzavírá Petr Franěk.

Kádr 3. třídy HC Litvínov: Štěpán Žák, Ondřej Zelenka, Michal Gula, Patrick Franěk, David Skuhrovec, Lukáš Stehlík, Marek Slavík, Jaroslav Fišer, David Leitner, Tomáš Nikl, Vojtěch Buberl, Lukáš Hocelík, Petr Vovesný, Jiří Háva, Radovan Miškovič, Jan Zelenka, Jakub Kroupa, Jakub Kaše, Matěj Mika, Jiři Schejbal, Ondřej Baláž, Daniel Kellermann, Jan Myšák, Jan Tesař.

Setkáme se s některými jmény za pár let na extraligových kluzištích?