Verva jej uzavře v neděli na ledě Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi.

Tým kouče Výborného, jemuž šéfuje z pozice sportovního manažera bývalý kapitán mužstva trenérův syn David, začal soutěž skvěle. Otočil stav 1:4 v Hradci Králové až na dvoubodovou výhru (5:4 v prodloužení). Potom podlehl doma Olomouci (0:2) a nestačil v Brně na Kometu (1:5).

Naposledy v pátek porazil v houpačkovém zápase Zlín (5:4). To značí deváté místo v tabulce, dva body a dvě místa před Vervou.

V kádru Středočechů jsou i obránci, kteří dříve oblékali litvínovský dres: Matěj Stříteský (působil na severu v letech 2007 až 2014) a Jan Holub (krátce v ročníku 2012/13).

V brance už trenéři Výborný a Jelínek vyzkoušeli i 36-letého Fina Tuomase Tarkkiho. Více vytěžovaný je zatím jeho o více než o generaci mladší kolega, 23-letý Jan Lukáš. V pátek se oba v brance vystřídali.

V minulém ročníku HCVL bodoval s Boleslaví jen doma. Oba zápasy byly vyrovnané a musely se prodlužovat (3:2sn a 4:5p).
Venku Litvínov dvakrát o dva góly prohrál (0:2 a 3:5).

To v minulých letech byli žlutočerní úspěšnější a tak celkově ve vzájemné bilanci stále přesvědčivě vedou na výhry, v poměru 18:10.

Verva má k dnešnímu dni venku vyrovnanou bilanci jednoho vítězství (v Olomouci) a jedné porážky (v Třinci). Na kterou stranu ji překlopí při třetím výjezdu v neděli?

V produktivitě se nejvíce daří tradičním tahounům týmu, úspěšné dvojici Hübl - Lukeš. Oba nasbírali pět kanadských bodů.

Prosadí se i v Boleslavi? A přidá se k nim někdo další výrazněji? Tým by potřeboval odskočit od blížícího se konce tabulky.