Jedná se o brankáře Šimona Zajíčka, obránce Ondřeje Baláže a útočníka Davida Jindru. Tato trojice se spolu s dalšími nominovanými hráči sejde ve středu večer v litoměřické Kalich Areně.

Tam se bude až do neděle připravovat na blížící se mistrovství světa v Edmontonu, dvacítku čekají dvě tréninkové jednotky denně. Soustředění proběhne pod přísnými hygienickými pravidly, hráči se mimo jiné musí prokázat negativním testem na COVID-19.

Brankář Šimon Zajíček zatím v reprezentačním dresu neodehrál jediný zápas. Devatenáctiletý gólman na sebe upozornil výborným loňským ročníkem, kdy si odbyl i debut v litvínovském A-týmu. V nové sezoně pak byl oporou černožluté juniorky.

Baláž a Jindra odstartovali ročník v prvoligových Litoměřicích, párkrát pak vypomohli juniorce. Na soustředění se poperou o účast na juniorském MS, na které trenérský štáb nominuje celkem 25 hokejistů.

Nominace českého týmu

Brankáři (3):
Nick Malík (Frýdek-Místek), Šimon Zajíček (Litvínov), Jan Bednář (Karlovy Vary).

Obránci (8):
Michael Krutil, Ondřej Baláž, Jan Mlčák (všichni Litoměřice), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Radek Kučeřík (Přerov), Martin Hugo Haš (Guelph, OHL), Jiří Suhrada (Zlín), Adam Rutar (Olomouc).

Útočníci (14):
Matěj Toman, David Jindra (oba Litoměřice), Adam Najman, Jakub Rychlovský (oba Liberec), Jonáš Peterek (Frýdek-Místek), Martin Lang, Filip Přikryl (oba Plzeň), Marcel Barinka (Halifax, QMJHL), Ondřej Pšenička (Waterloo, USHL), Martin Beránek (České Budějovice), Michal Gut (Sokolov), David Vitouch (Sparta Praha), Tobiáš Handl (Olomouc), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL).

Náhradníci:
Brankáři: Oldřich Cichoň (Sparta Praha), Tomáš Suchánek (Frýdek-Místek). Obránci: Jan Klodner (Sparta Praha), Daniel Poizl (Litoměřice), Jakub Černohorský (Jihlava), Vladimír Kremláček (Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice), David Tureček (Karlovy Vary), Filip Kovář (Benátky nad Jizerou). Útočníci: Jakub Konečný, Patrik Prymula (oba Sparta Praha), Erik Čermák, Petr Hašek (oba Litoměřice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Sebastián Malát (Plzeň), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Jan Bernovský (Šumperk), Vojtěch Lednický (Vítkovice), Jakub Malý, Jakub Brabenec (oba Kometa Brno), Martin Ryšavý (Přerov), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko).