Mládež 27.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Třináct hráčů Litvínova reprezentovalo Ústecký kraj na Olympiádě dětí a mládeže

Na letošní Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji se v rámci hokejového turnaje představilo třináct litvínovských hokejistů. Hráči ročníku 2005 a mladší byli vybráni jako reprezentanti Ústeckého kraje a na turnaji obsadili pěkné páté místo.
Litvínovští deváťáci patří mezi nejsilnější ročníky za poslední dobu, v uplynulé sezoně neprohráli ve své skupině jediné utkání a na Mládežnickém mistrovství ČR klubů v kategorii osmých tříd obsadili první místo. 

Vynikající výsledky pokračují i v probíhajícím ročníku: černožlutí opět suverénně vládnou ústecké skupině a dosud nepoznali pachuť porážky. I z tohoto důvodu si hned třináct hráčů vysloužilo nominaci na prestižní akci, kterou letos hostil Karlovarský kraj. 

Pozvánku obdrželi konkrétně brankáři Matias Kokhanin a David Tuhý, obránci Ondřej Zetek, Jaroslav Bystřický, Radek Vyhlídal a Lukáš Síč a útočníci Jakub Bednařík, Tomáš Holčák, Matěj Maštalířský, Jan Šprynar, Dominik Čech, Martin Sčislák a Lukáš Tůma.

Výběr Ústeckého kraje do turnaje vstoupil velmi dobře, první den si pohodlně poradil s Pardubickým i Karlovarským krajem. Dařilo se i druhý den základní skupin: mužstvo nejprve přemohlo Středočeský kraj a následně si připsalo bezbrankovou remízu s Moravskoslezským krajem. 

Pro postup do semifinále však byl klíčový poslední den základních skupin. Ústecký kraj nejprve podlehl výběru Královéhradeckého kraje a o naději přišel v závěrečném duelu proti týmu Hlavního města Prahy. Do vyřazovací části tak proklouzli reprezentanti Moravskoslezského kraje a Královéhradeckého kraje. 

Ústecký kraj tak po třetím místě ve skupině čekal pouze zápas o pátou příčku. V něm se jeho soupeřem stali hráči Zlínského kraje, které tým s litvínovskými hokejisty v sestavě přejel 5:1. 

Nejproduktivnějším hráčem výběru se s devíti body (5+4) stal Lukáš Tůma, druhé místo v produktivitě obsadil Jakub Bednařík (3+4). Mezi brankáři vyčníval David Tuhý, jenž byl s úspěšností zásahů 94,4 % druhým nejlepším maskovaným mužem turnaje. 
Zápasy - Dorost dnes

Dorost nadělil poslednímu Kladnu půltucet branek

K dalšímu utkání vyrazili litvínovští dorostenci na led poslední Kladna. Z desetibrankové přestřelky vyšla nakonec lépe Verva, která veze na sever Čech tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorost ztratil dobře rozehraný zápas s Motorem, přesto bere aspoň bod

Základní část Extraligy dorostu se pomalu blíží do svého finále. V dalším zápase Litvínov přivítal na svém ledě jihočeský Motor.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři na úvod nadstavby svedli s Motorem tuhou bitvu!

Mladí hráči Vervy mají za sebou první duel nadstavby, který byl na jihu Čech dlouho ve znamení čekání na úvodní gól.
Více >