Téměř do konce druhé třetiny držel Litvínov čisté konto v souboji s favorizovaným soupeřem, ještě ve třetí třetině vedl o dvě branky, ale nakonec prohrál s Libercem 3:4, když tři branky dostal v oslabení. Na první přípravu se hrál svižný hokej s řadou šancí a kvalitními výkony brankářů.

Domácí bez čtyř kmenových hráčů (Fiala, Benda, Prorok, Kopecký, O. Poživil) začali dobře, byli aktivnějším týmem a po zásluze získali vedení zásluhou Lukeše. Po změně stran propálil Stejskalovu lapačku Reichel a na snížení Rýgla odpověděl od modré ve 3. třetině Punčochář (45. min.). Zdánlivě výborně rozehrané utkání pro Chemopetrol se zvrtlo vzápětí, dvě vyloučení podle nového pravidla za vyhození puku (zdržování hry), navrch nedovolené bránění brankáře Altrichtera a Tygři předlouhou přesilovku 5 na 3 dvakrát využili Víškem a Vampolou. Zápas rozhodl v 58. minutě Rýgl, když potrestal vyloučení Lukeše. Rozhodčí Turčan vyloučil 25 hráčů...

Po utkání v rámci tréninku na úpravu pravidel extraligy následovaly ještě samostatné nájezdy. Za domácí proměnili Branda, Bednařík a Kubinčák, za hosty Vaic, Podkonický a Pajič. Muselo se tedy přidávat: Víšek proměnil, Poživil ne. Útočníci byli tentokrát překvapivě úspěšnější gólmanů.

Za 'A' tým Chemopetrolu si poprvé zahrál příslušník třetí generace Zímů David Zíma a další junior Jakub Maxa.