Jak bys zhodnotil první domácí zápasy s Pardubicemi a Hradcem?

Neodehráli jsme je moc dobře, nebylo to ono. Na Spartě a Slavii jsme hráli o dost lépe. Měli jsme štěstí, že soupeř nebyl efektivní v koncovce a samozřejmě nás hodně podržel gólman. Jinak si myslím, že jsme nebyli lepší. Musíme to do dalších zápasů všechno zlepšit, protože s takovými výkony moc vyhrávat nebudeme.

Po čtyřech kolech máte osm bodů z dvanácti, to je vcelku slušný začátek.

Není tu úplně špatné, ale vždycky to může být lepší. Mohli jsme uhrát víc bodů, ty zápasy se daly vyhrát. Bohužel jsme si je prohráli sami. Ale určitě jsme všichni rádi za body, které teď máme.

"Mohli jsme uhrát víc bodů, zápasy jsme si prohráli sami."

—  Ondřej Dufek

S Dynamem a Spartou jste vedli, pak ale podlehli po nájezdech. V čem vidíš příčinu těchto dvou obratů?

Když jsme vyhrávali, tak jsme mysleli, že už to nějak doklepeme do konce. Soupeři na nás ale poslední třetinu vlétli a bylo vidět, že chtějí víc než my. Byli aktivnější, měli lepší pohyb a nám se s nimi strašně těžko srovnával krok. Musíme hrát celý zápas stejně až do konce, protože v hokeji vyhrávat o dva góly nic neznamená.

Od nové sezony zastáváš roli kapitána. Co to pro tebe znamená?

Mám určitou zodpovědnost za tým, aby to všechno nějakým způsobem fungovalo, jak na ledě, tak i mimo něj. Snažím se jít vždy příkladem, v zápasech dělat maximum pro to, aby se vyhrálo a povzbuzovat na střídačce. Když je potřeba, tak někomu něco vysvětlit nebo poradit. Určitě bych byl moc rád, kdybych jako kapitán tým dovedl co nejdál.

Jak se ti hraje s Danem Bartošem? Proti Hradci jste byli hodně vidět.

Dobře. Myslím si, že oba tomu dáváme každý zápas hodně. Umí dávat góly, takže se ho vždycky snažím co nejvíce hledat. Zatím to docela funguje, budeme se v tom snažit pokračovat.

Skvělou práci zatím odvádí brankář Šimon Zajíček. Co říkáš na jeho výkony?

Zajdu musím strašně moc pochválit. Je prostě neskutečný. Troufnu si říct, že bez něj bychom neměli tolik bodů, kolik momentálně máme. Můžeme se na něj hodně spolehnout, ale i tak mu musíme ještě víc pomáhat. Chytá opravdu výborně.

"Chápu, že chtějí udělat ligu kvalitnější tím, že zmenší počet týmů. Ale musí to udělat lepší cestou."

—  Ondřej Dufek

Jaký máš názor na zastavení juniorské ligy a její nahrazení turnajem O Pohár DHL?

My jsme si všichni mysleli, že se opravdu hrát nebude. Všude jsme četli, že soud odložil start kvůli poškozeným týmům, které svaz z nejvyšší mládežnické soutěže vyřadil. Svaz to ale chytře obešel tím, že změnil jen název a dál se hraje normálně, jak bylo stanoveno. Chápu, že chtějí udělat ligu kvalitnější tím, že zmenší počet týmů. Ale musí to udělat lepší cestou. Nedivím se těm klubům, že se obrátily na soud. Určitě je to pro ně po všech stránkách těžké a je to vůči nim strašně nefér.

O víkendu vás čekají Plzeň a Karlovy Vary. S čím na západ pojedete?

Přes týden se na zápasy musíme dobře připravit a jet tam s tím, že budeme chtít hrát úplně jinak, než poslední dva zápasy. Musíme být hned od začátku aktivní, mít dobrý pohyb a hlavně hrát celý zápas stejně a soustředěně. Už jsme proti nim hráli a víme, že to nebude vůbec lehké. Ale když budeme dodržovat co máme, tak můžeme v obou zápasech vyhrát.