Rozhovory 16.01.2022
Autor: Kamila Stříteská

Utkání bylo vyrovnanější než skóre, říká autor hattricku Petr Straka

Petr Straka zaznamenal po roce a týdnu svůj druhý hattrick, kterým zajistil Litvínovu tříbodové vítězství na půdě Vítkovic.

Petře, v utkání s Vítkovicemi se vám podařilo vstřelit hattrick. Vloni v lednu jste jej vstřelil také. Je to pouze náhoda, že se vám po novém roce takto daří?

Myslím si, že to je náhoda (smích). Je pravda, že dlouho mi góly nepadaly. Snažil jsem se z toho nehroutit a nyní se zase nepřeceňuji. Vím, že to bylo i dílem náhody. Jsem moc rád, že se to povedlo.

Očekával jste něco podobného před zápasem, ve kterém hrajete v improvizované sestavě?

Málokdo chodí do zápasu s tím, že dá hattrick. Sestava byla taková, jaké byly naše možnosti. Byli jsme rádi, že nám povedlo dát dohromady tolik hráčů, abychom utkání odehráli. Nemusíme před sebou nyní tlačit zápasy, které by se musely dohrávat. Zejména jsem rád za vítězství, protože body potřebujeme. Hodně jsme jich ztratili naprosto zbytečně, kdy jsme měli podobně rozehraná utkání, jako bylo toto s Vítkovicemi. Vedli jsme po první, někdy i po druhé třetině, ale v závěru přišel zvrat. Takto jsme ztratili spoustu bodů, proto jsem rád, že se nám dnes podařilo vítězství udržet a dotáhnout do vítězného konce.

V čem podle vás tkví váš úspěch?

Myslím, že rozdílová byla efektivita. Utkání bylo daleko vyrovnanější než výsledek. V první třetině nám dělal problém soupeřův pohyb. Pohybovali se velice dobře, bylo vidět, že jsou na nějaké vlně. Hodně nás podržel gólman, několikrát při nás stálo štěstí. Zápas byl tedy mnohem vyrovnanější, než říká skóre.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >