Martin Havelka je odchovancem litvínovské mládeže. V klubu působí od svých hokejových začátků. Důrazný útočník byl pravidelným mládežnickým reprezentantem a zahrál si i na mistrovství světa do osmnácti let. Za A-tým debutoval v sezóně 2017/2018. Převážně ale působil v Chance lize v partnerských Litoměřicích. Za Vervu se výrazněji prosadil až v loňské sezóně, kdy odehrál 31 zápasů. Ve své kariéře odehrál za Litvínov 75 extraligových duelů s bilancí dvou branek a dvanácti asistencí. „Jsme rádi, že jsme se domluvili s Martinem na nové smlouvě. V první půlce sezóny předváděl velmi dobré výkony, ale přibrzdilo ho zranění. Věřím, že se bude posouvat dále,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Havelkova hra je založená především na důrazu a agresivitě. V loňském ročníku si skvěle sedl s parťáky Filipem Heltem a Pawlem Zygmuntem, se kterými vytvořil nebezpečnou čtvrtou lajnu. Se sedmi body za gól a šest asistencí zažil nejlepší extraligovou sezónu. Díky svým výkonům si vysloužil novou dvouletou smlouvu. „Potěšilo mě, že Verva projevila zájem o mé setrvání v klubu. Je to můj mateřský klub a má srdcová záležitost, takže není nic víc, než hrát v Litvínově,“ říká útočník Martin Havelka.