Čtyři posily do obrany, žádné do útoku. Verva se po loňském nevydařeném ročníku rozhodla posílit zejména zadní val, který v tom loňském pravidelně decimovaly zdravotní problémy. Ofenziva, která na papíře působí velmi kvalitně, tak zůstala stejná.

Klub vepředu sází na kombinaci dravého mládí se zkušenostmi starších hráčů. Mezi ty, kteří by je měli především předávat, patří například Viktor Hübl, František Lukeš nebo Michal Trávníček. Prvně dva jmenovaní ostatně svoje kvality prokázali i v loňské sezoně - Hübl se společně s Lukášem Válkem podělil o první místo mezi střelci, Lukeš zase s 34 body (13+21) ovládl kanadské bodování chemiků. Trávníček pak překonal metu 1000 utkání v extralize.

Pod pojmem „dravé mládí“ se v sestavě Litvínova rozumí především Jan Myšák a Přemysl Svoboda. Myšák má za sebou první rok v seniorské extralize, kdy dokonce překonal Roberta Reichela a stal se nejmladším hráčem Vervy v nejvyšší soutěži. Mimo jiné se mu velmi dařilo v tzv. play out, kde byl neproduktivnějším hráčem. V základní části zapsal 7 bodů (3+4) a nastoupil k 31 utkáním. Pro porovnání - Jaromír Jágr ve stejném věku a prvním roce v extralize odehrál 29 zápasů a zaznamenal 6 bodů (3+3).

Z produktivních hráčů nelze nezmínit Jakuba Petružálka, jenž nasbíral stejně jako Lukeš 21 asistencí a celkem 29 bodů. Bodově se dařilo i Juraji Mikúšovi. Slovenský útočník vynechal několik duelů vinou zdravotních problémů, i přesto ale nasbíral slušných 24 bodů (11+13). Velkou útočnou posilou se v průběhu minulého ročníku stal Lukáš Kašpar. Čtyřiatřicetiletý forvard po svém příchodu sehrál 29 utkání a získal 20 bodů za 9 branek a 11 asistencí.

V přesilovkách to nejvíce pálilo Lukešovi - 5 branek a celkem 12 bodů. Za ním pak byli s 9 body Hübl a Petružálek. I v oslabení nastřádal nejvíce bodů sedmatřicetiletý matador, dohromady tři (1+2). Vítězných gólů měl na svém kontě jeho kolega Hübl (5).

Příjemným překvapením v loňském roce byl Lukáš Válek. Mladý útočník poměrně velkou část sezony nastupoval po boku Lukeše s Hüblem a odvděčil se čtrnácti brankami, čímž o devět gólů překonal svoje dosavadní maximum.

V útoku nadále uvidíme i Františka Gerháta, Martina Hanzla nebo Ondřeje Jurčíka, doplněné o další mladé hráče. Mezi ně by se dali zařadit Martin Havelka, Filip Helt, Josef Jícha nebo David Drašar.