Přestávka přišla po poměrně nabitém programu zápasů, ale pro Litvínov také po dvou vítězstvích v posledních dvou zápasech, po kterých vystoupal na 6. místo tabulky. Pauzu jste spíš uvítali nebo byste raději, kdyby soutěž pokračovala?
„Je to těžké posoudit, ale únavu už jsme pociťovali. Těch zápasů bez pauzy bylo opravdu hodně a potřebovali jsme nabrat sílu po náročném programu. Navíc nás teď čekají zápasy v rytmu středa – pátek – neděle – úterý, takže čtyřikrát obden. Takže jsme za přestávku spíš byli rádi.“

Překvapil vás v letošní extralize nějaký tým, ať už pozitivně nebo naopak?
„ Hm… Nechci moc hodnotit ostatní mužstva. Hráči NHL někomu pomohli více, vlastně víceméně všem. My koukáme jen na sebe a snažíme se co nejvíc sbírat body, jak to jde a dokud to jde.“

Po dvoudenním volnu, vlastně největším od začátku sezóny, jste ve středu znovu začali trénovat. Jakou náladu jste na týmu pozoroval?
„Kluci k tréninkům, k tomuhle mikrocyklu, přistoupili dobře. Volno si užili, odpočinuli si. Jak už zaznělo, bylo to volno po vítězstvích a to je vždycky lepší.“

Jaký je momentálně zdravotní stav mužstva?
„Zdravotní problémy mají dva kluci, takže jsme určitě v lepší situaci, než na začátku sezóny. Ríša Jareš už začal bruslit, ale tam to bylo dlouhodobé a jeho absence ještě nějakou dobu potrvá, hrát zatím nemůže. Se zraněním teď laboruje Marek Posmyk, nebudeme říkat, o co jde. V neděli by to měl na ledě zkusit.“

V prvním zápase po deseti dnech ve středu zamíříte na led Komety Brno, který bývá více než horký…
„Já se tím zatím detailně nezabývám, začnu až v neděli. A v pondělí a v úterý se na soupeře připravíme. Je to v současnosti jedno z nejlepších mužstev u nás, tím je asi řečeno všechno. Zápasy se tam odehrávají v perfektní atmosféře, ale myslím, že i nám se tam tím pádem bude hrát dobře …“

…i proto že po čtyřech výhrách z posledních pěti zápasů nejste pod nějakým extrémním tlakem?
„Snad ano, ale hlavně platí, že bez tvrdé práce ty koláče nepřijdou. A pořád musíme bodovat.“

Po Brnu přijdou v rychlém sledu tři zápasy. Shodou okolností s týmy, které všechny v minulých dnech vyměnily trenéry – doma Pardubice, venku Liberec, doma Sparta.
„Takhle o tom nepřemýšlím. Spíš z toho pohledu, že budeme hrát každý druhý den a musíme se co nejlépe připravit. Bude to náročné, využijeme všechny čtyři pětky co máme k dispozici, rozložíme zátěž.“

Tipněte si: přijede 25. listopadu Kladno do Litvínova i s Jaromírem Jágrem?
„Dění v zámoří občas sleduju, ale tipovat nechci. Každopádně by to bylo pěkné kvůli fanouškům, protože je to výborný hokejista.“