První tři zápasy – tři porážky. Pak tři vítězství v řadě! Následují dvě prohry. A hned na to šest výher!
To byla předvíkendová bilance Mountfieldu v letošní Tipsport extralize.

Sedmého vítězství pak Východočeši dosáhli v pátek v Brně na ledě Komety. Výhra 2:1 gólem zkušeného Bednáře pět minut před koncem na horkém ledě jihomoravské metropole, to byl husarský kousek!

Vynesl Mountfield na čtvrtém místě tabulky pouhý bod za vedoucí Plzeň, přičemž druhou Kometu a třetí Třinec už Hradec bodově dotáhl.

Právě do MHK odešel v létě litvínovský obránce Filip Pavlík. Opačným směrem bez přímé souvislosti s tímto odchodem zamířil zadák Stanislav Dietz.

V Hradci působil v sezóně 2015/16 útočník Brian Ihnačák (18+23) a do ročníků 2014/15 a 2015/16 zde zasáhl také obránce Karel Pilař.

Tým trenéra Václava Sýkory zastavil špatné výsledky, tabulkou rychle vystoupal až pod její vrchol a doma bude jistě chtít formu potvrdit.

Pavlík je nejproduktivnějším obráncem týmu s osmi asistencemi. Kanadskému bodování vévodí - tradičně - nestárnoucí Bednář (3+7).

O hlavní porci zápasů se rovnoměrně rozdělili brankáři Patrik Rybár a Jakub Sedláček. Forma prvního je úctyhodná: dosáhl úspěšnosti zásahů 96,53 procenta! Jasně vévodí extraligovým gólmanům, mezi nimiž je Michael Petrásek na lichotivém třetím místě. I v tom bude nedělní souboj zajímavý.

Litvínov v posledních čtyřech zápasech doma bodoval, z toho dva vyhrál, ale už by potřeboval také dospět k prvnímu bodovému importu. Ven míří po třech zápasech doma za sebou, v nichž získal pět bodů.

Do sestavy trenéři v pátek zabudovali dva nováčky, Ihnačáka a Vandase. První se uvedl hned gólem.

Jak se jim a hlavně celému týmu bude dařit v neděli?