Oceláři a Kometa už potřetí zklamaní z ledu po vzájemném zápase neodjížděli. Podaří se Vervě potřetí rozesmutnět královéhradecký Mounftield?

Východočeši v pátek ztratili všechny tři body v Karlových Varech. Ujali se ve druhé třetině vedení, ale ještě do třetího dějství o něj přišli. A pak už se stavem 1:2 pohnout nedokázali.
V tabulce jim nyní patří sedmé místo, nasbírali 44 bodů. O 15 méně než jejich nedělní soupeř.
Bodování klubu vede útočník Mertl (14 +17).

HCVL přes poslední dvě domácí porážky drží druhou příčku v tabulce, ale už jen se dvoubodovým náskokem na Spartu a Brno.
Ten vlastně udržela výhra v Mladé Boleslavi v posledním předvánočním zápase.

Tým na druhý svátek vánoční předvedl poměrně disciplinovaný výkon. Zaznamenal jen čtyři menší tresty za nedovolené zákroky a jeden za příliš mnoho hráčů na ledě. Ani jeden ze šestice obránců v zápase nefauloval.

Smůla - zrovna když diváci poprvé za tuto i minulou sezónu vyprodali stadión, ujala se jen jediná střela jejich týmu, ta od obránce Filipa Pavlíka. Přitom předtím hráči své fanoušky mnohokrát nadchli.
To je sport.

Z osmi vyloučení soupeře dokázali tentokrát žlutočerní potrestat jen jedno. O možnost zkusit power play připravila Litvínov Kometa úspěšným brejkem tři minuty před koncem.

Mountfield HK, kde stále působí i dřívější litvínovský trenér Kučera, asistent kouče Draisaitla, zdolala letos Verva po velmi dobrém výkonu nejprve venku (2:1) a pak i v odvetě doma (4:1).
Jak dopadne třetí duel?

Mužstvo zpod Krušných hor v něm bude povzbuzovat několik desítek fanoušků, autobusový zájezd fanklubu byl vyprodán.

Je tu poslední zápas venku v roce 2014...
A po něm předsilvestrovská derniéra, 30. prosince přijede pod Krušné hory PSG Zlín.

Uhájí Litvínov druhou příčku i do roku 2015?

Doplněno 28. 12.: K zápasu bude - možná zatím jako náhradník - poprvé po zranění připraven i obránce Jiří Gula, naopak pro zranění není k dispozici útočník Kamil Piroš. Jeho místo ve třetí formaci zaujme František Gerhát, ve čtvrté řadě místo něj dostane příležitost Jakub Šrámek.