Jarní finalista Tipsport extraligy (v play off vyřadil Plzeň a Chomutov shodně poměrem 4:2 na zápasy) začal v září jakoby podle tabulky pravdy: šest kol doma vyhrával a venku prohrával.

Z dalších pěti zápasů ale čtyři prohrál a klesl do druhé poloviny tabulky. Později se objevil i na poslední příčce.

Tu ale brzy opustil a nyní mu do „desítky“ schází jen lepší skóre. Nebo využít zápasu k dobru, který má na jedenácté příčce na tři týmy před sebou.

Verva právě proti Liberci slavila první výhru v této mistrovské sezóně (ve 2. kole 2:0).
V odvetě 20. října se vzhledem ke změně pořadatelství hrálo znovu pod Krušnými horami a tentokrát se po výhře 5:4 v nájezdech radovali Tygři.

Po sedmi porážkách to pro ně byla venku první výhra. Na tu tříbodovou si modrobílý tým musel počkat až do 24. kola (v Jihlavě 2:0).

Na Vysočině se pod ní výrazně podepsal brankář Jaroslav Janus. Do Liberce zamířil poté, co se ve Slovanu Bratislava v KHL ocitl na pozici až třetího gólmana. Na ledě by se tak mohli v neděli potkat kolegové z minulé sezóny z litvínovského dresu, Janus a Petrásek.

I po páteční liberecké výhře nad Hradcem po nájezdech (5:4sn) dělí oba soupeře v tabulce dělí jen čtyři body.
Pro Tygry to byl posledně divoký zápas. V 6. minutě už vedli 3:0 a vyhnali z branky soupeřova gólmana Rybára. Ve 36. minutě to ještě bylo 4:1, přesto nakonec na tři body nedosáhli. Brankáře Januse ve 41. minutě za stavu 4:3 vystřídal Will.

Verva v pátek v Plzni potřetí v řadě venku jednoznačným výsledkem prohrála. Z řady možností neuspěla, dvakrát trefila tyč, což ovlivnilo výši výsledku. V neděli má mužstvo hlavně střelecky co napravovat - bude v koncovce přáno?

Kádr v týdnu doplnil obránce Hunkes, při posledním utkání scházeli brankář Petrásek a útočník Lukeš.

Nejtrestanější hráč Petr Jelínek - 68 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK5:4 sn (3:1, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Ordoš (P. Jelínek), 4. P. Jelínek (M. Kvapil, Ordoš), 6. M. Kvapil (Bakoš), 36. Jánošík, rozh. nájezd Redenbach – 17. Cingel (Graňák), 37. Cingel, 39. Červený (Jaroslav Bednář, Koukal), 43. Cibulskis (Červený, Cingel). Rozhodčí: Hradil, Sýkora - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 794. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4.

HC ŠKODA PLZEŇ - HC VERVA Litvínov5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Indrák (Gulaš, Kratěna), 16. Mertl (Indrák, Kratěna), 17. J. Kindl (Kracík), 22. Straka (Chalupa), 32. Jones (Indrák, Stach) – 10. Vandas (Doudera) Rozhodčí: Hodek a Pražák Vyloučení: 5:5, navíc Jurčík 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku, a Pilař (oba L) 2+2+5 min.+ do konce za hrubost, Schleiss (P) 2+2 min. hrubost Využití: 2:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Svoboda 30 - Soukup 12, Kantor 13 Diváci: 6606