Verva nyní drží několik sérií.

Šest utkání v řadě vyhrála, nejprve třikrát za tři body, poslední tři za dva body.
Z minulých třinácti duelů tým ve dvanácti bodoval.

136 minut v kuse nedostal branku: 6 minut ve Vítkovicích (57. - 62. min.), 65 proti Slavii a 65 proti Zlínu.
Pavla Francouze překonali jen zlínští Holík a Leška v nájezdech
130 minut, od branky Robina Hanzla v prodloužení ve Vítkovicích, nevstřelil gól ze hry.

První sérii by Litvínov rád co nejdéle udržel, druhou co nejdříve ukončil.

V pátek naskočí černožlutí ve východních Čechách proti HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
Úspěšnými výsledky se za soupeře dotáhli na rozdíl jediného bodu, stejně jako za Slavii.
Ta ve čtvrteční předehrávce výhrou nad Kometou zase odskočila. Liberec se dostal před Litvínov vítězstvím nad Plzní. Chomutov utrpěl debakl od Sparty 0:7.
Vítkovice mají náskok jen tří bodů a navíc odehrály o zápas víc.

Doplněno, aktualiz.: K dispozici HCVL už by měl být po nemoci Jakub Černý. Chybí zraněný František Lukeš, páteční duel vynechá Jiří Šlégr. Šanci dostane Petr Kousalík.

V obou předchozích vzájemných duelech rozhodovalo v této sezóně domácí prostředí. A pokaždé pomohlo k poměrně vysoké výhře.
Ve 2. kole bíločervení zdolali Vervu 5:0 a uštědřili jí tak druhou nejvyšší porážku v soutěži.
V 15. kole v odvetě, v prvním utkání pod novými trenéry, vyhrál Litvínov pod Krušnými horami 5:1.

Pardubice budou mít v pátek poměrně velkou motivaci. Nejen kvůli sousedství v tabulce, ale také proto, že prohrály poslední dva zápasy a oba poměrně těsně. Doma s vedoucí Spartou 3:5 a v Brně s Kometou 4:5. V poslední třetině v Brně odpověděl tým vyrovnáním na čtvrtý gól domácích, ale v 55. minutě inkasoval rozhodující pátou branku.

"Pojišťováci" před pár dny uvolnili do Chomutova brankáře Růžičku, za úspěšným veteránem Salfickým ne tak vytěžovaného. A koupili Slováka Júlia Hudáčka.