Od úterního podvečera se Litvínov připravuje na boje ve skupině O umístění na 11. - 14. místě.

Ve středu chyběli na dopoledním tréninku zranění Petr Franěk, Martin Frolík a Petr Kousalík.
Trénovat po zranění už začal Martin Hujsa, ve čtvrtek se přidal i Petr Kousalík. Jinak byl kádr kompletní.
Na ledě byli brankáři Volke, Nechvátal a Brzobohatý. Také obránce Jiří Šlégr, jehož případný start v zápase je těžké odhadovat. A junioři ze čtvrtého útoku.

Jisté je, že ještě v pátečním utkání na Slavii ještě nebude moci klub využít Michala Trávníčka, kterému dobíhá disciplinární trest. Naskočit zpátky do hry by měl v neděli v Mladé Boleslavi. Šanci pravděpodobně dostane také útočník Kryštof Kafan.

Netřeba zdůrazňovat, že jakýkoli bodový zisk z nadcházejícího víkendu by se hodil, zejména z ledu v tuto chvíli poslední Mladé Boleslavi.

Trenér Vladimír Jeřábek: "Co říct k zápasu v Praze? Budeme hrát na úzkém hřišti a přál bych si, aby to bylo vyrovnané. Slavia v závěru základní části hrála velmi dobře, sestřelila Vítkovice, vyrovnaný duel odehrála na Spartě, ale to my taky.
Myslím si, že určitě nemáme nejhorší mužstvo z té čtveřice. Řada hráčů ale bude takové zápasy hrát poprvé a důležité bude, jak se s tím vyrovnají. Slavia je na tom podobně, zkušenosti s play out mají jen Boleslav a Vary.
Je potřeba, aby kluci hráli to, co po nich chceme a hlavně se nebáli hrát."

Zájezdové autobusy Fanclubu na první zápasy venku (jízdné je zdarma!) se utěšeně plní, podporu při zápasech na kluzištích soupeřů tým mít bude.
V autobusech jsou ještě volná místa - hlaste se ve čtvrtek od 16 do 18 hodin v recepci ZS.
Po této době na tel. 602 645 993, pan Petr Boháč.

Účastníci mají vstupenku na zápas zamluvenou (není v ceně zájezdu).
V autobusech bude vybírán dobrovolný příspěvek na podporu dalších zájezdů.
Na další utkání venku budou zájezdové lístky k dispozici během domácích zápasů ve stánku Fanclubu na ZS Ivana Hlinky.

Pak čekají černožluté mužstvo tři zápasy za sebou doma. Začátky zůstaly tradiční, 17:30 hodin.
A dál los znovu ve vlnách: třikrát venku, pak znovu třikrát doma. Končí se 8. dubna na ledě Karlových Varů.
Tým a jeho fanoušky, jakkoli si takový závěr nepřáli, každopádně čeká největší porce mistrovských zápasů v sezóně v historii. 64 utkání Litvínov v jednom ročníku nikdy nehrál.

Start skupiny obstará pro Vervu duel se Slavií, která se na závěr sezóny vrátila po několika letech do svého původního stánku v Edenu.
Litvínov zdolal Pražany dosud ve všech čtyřech duelech této sezóny, přičemž ztratil jediný bod (4:3, 6:5sn, 3:2 a 5:1). Pro oba celky to bude premiéra v bojích o vyhnutí se baráži, v minulých čtyřech letech se vždy dokázali probojovat do play off. V tabulce je o dva body napřed Slavia.

Ve druhé dvojici přivítají zatím jedenácté Karlovy Vary čtrnáctou Mladou Boleslav.
Západočeši už o záchranu v tomto modelu hráli, v roce 2010, kdy obsadili konečné 13. místo s 12-ti bodovým náskokem na posledního.
Nejbohatší zkušenosti mají Boleslavští. Hráli play out po svém postupu do extraligy pokaždé, celkem třikrát, ale vždy propadli do baráže. V ní dokázali zachránit příslušnost k elitě dvakrát proti Ústí a jednou proti Chomutovu.

Oba páteční zápasy Sla - Lit a Kva - Bol začínají v pátek shodně v 18 hodin.