Obránce Matěj Stříteský strávil v Litvínově půltuctu sezón, než v létě po vypršení smlouvy zamířil do středních Čech. V kádru Bruslařského klubu je nyní zatím nejproduktivnějším zadákem (3+5).

Kanadské bodování vede 39-letý několikanásobný mistr světa David Výborný. Syn kouče Františka Výborného, který pod Krušnými horami trénoval. V brance už dostali příležitost čtyři gólmani.

První letošní duel s Boleslaví litvínovský fanda nezapomene, stejně jako ten ve Vítkovicích. Protože ne každý den se povede rozhodnout duel venku gólem v poslední minutě (4:3). Vyšlo to zásluhou Jiřího Guly 14 vteřin před koncem!
Sladší byly tyto tři body o to, že předtím Litvínov ztratil dvougólový náskok (3:1), a přesto zvítězil.

Boleslav naposledy v neděli podlehla Spartě 3:6. Předtím ale zvítězila vysoko v Pardubicích 8:3.
Kuriozitou byly předchozí tři domácí zápasy svěřenců trenéra Výborného a Jelínka: Brnu, Liberci i Zlínu podlehli shodně 3:4 po samostatných nájezdech.

Zápasy Boleslavi se letos prodlužovaly čtyřikrát a pokaždé putoval bod navíc soupeři, jednou v prodloužení a třikrát v nájezdech.

V posledním utkání proti Spartě nastoupil BKMB, který v průběhu sezóny angažoval zkušeného brankáře Málka, v sestavě: Málek (5. Růžička) – Stříteský, Trška, Hruška, Kučný, Robar, Vidmar, Čermák – Mikulík, Bárta, Rys – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Vrbata, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc.

Vervě bude minimálně do přestávky chybět zraněný útočník Robin Hanzl, který přibyl na marodku k dlouhodoběji zraněnému obránci Jiřímu Gulovi. Doplněno 31. 10.: Nastoupit pro nemoc nemůže nakonec ani obránce Jiří Zeman. K drobné změně dojde ve složení druhé a čtvrté formace.

Tým by po přetržení série tří vítězství na Slavii znovu rád navázal na předchozí úspěchy. Do prvního většího oddechu je ještě v sázce cenných šest bodů.

Žlutočerné čeká nebezpečný protivník. Zatímco doma dokázal dosud vyhrát za tři body jen jednou, venku je za druhým Litvínovem třetím nejúspěšnějším celkem! Vyhrál už ve Zlíně, na Spartě, v Olomouci, ve Vítkovicích i v Pardubicích.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli po poledni se HCVL vydá do Brna k televiznímu zápasu 18. kola TELH (18:20). Po přestávce přivítá ve středu 12. listopadu Mountfield Hradec Králové.