Takových zklamání jako ve středu letos Bruslaři z Mladé Boleslavi svým fanouškům mnoho nepřipravili. Nad posledními Karlovými Vary vedli ve středu 2:0, 3:1 a ještě i 4:2, přesto zápas do vítězného konce nedovedli. Energie vyrovnala a nakonec brala i druhý bod po samostatných nájezdech.

Pozor poprvé – o to větší bude touha BKMB uspět pod Krušnými horami.
Pozor podruhé – poslední tým tabulky hned v prvním zápase po přestávce ukázal, že není se svým osudem smířen. (Pohov…)

V Litvínově si v minulosti zahráli tři hráči aktuálního boleslavského kádru. Jan Holub, Václav Kočí a samozřejmě – nejdéle – Matěj Stříteský. Za kolegou Trončinským je s 16 kanadskými body druhým nejproduktivnějším zadákem kádru trenéra Františka Výborného. Boleslavským mužem posledního zápasu byl ex-třinecký Klepiš (1+2).
Nejvyšší součet branek a asistencí má Tomáš Urban (15+16).

Verva vrátí do úspěšné druhé formace po vypršení trestu kapitána Michala Trávníčka. Fanoušci pro něj chystají choreo – uhodnete, na jaké téma?

Bez Trávníčka se Hanzlův útok stejně jako všichni ostatní hráči v černožlutém v O2 aréně neprosadili, přitom předtím hned čtrnáctkrát ve třech zápasech.
Trávníčka a Hübla měl při svém již více než deset let starém litvínovském působení ve žlutočerném kádru trenér Výborný.

Na Vítkovice a Pardubice, zavírající první dvanáctku, ztrácí tým sedm kol před koncem čtyři body. Na Vary má náskok pět bodů.
Srovnají znovu hráči mířidla a vysuší pauzou zvlhlý střelecký prach?

V neděli odpoledne se Litvínov představí ve čtvrté repríze loňského jarního finále play off na ledě třineckých Ocelářů (15:00).
A už v úterý přijedou podél Krušných hor k derby Piráti Chomutov (17:30).