Litvínov mezitím - od posledního domácího zápasu - odehrál čtyři utkání venku s bilancí dvě výhry (na Kladně a v Dubnici nad Trenčínem) a dvě porážky (v Dubnici se Skalicí a Košicemi). Celkově už má za sebou většinu přípravných zápasů, sedm z třinácti.
Do hry zatím nezasáhli Petr Franěk, Martin Ručinský a Martin Frolík, zraněn je Ondřej Jurčík.
Martin Ručinský by měl poprvé nastoupit proti Ústí nad Labem, další hráči ještě k dispozici nebudou (více v přípravovaném rozhovoru s trenérem Vladimírem Jeřábkem).
Naopak vzhledem k nedohodě klubů se pravděpodobně nedá dále počítat s příchodem hráčů Pšurného a Martynka z Českých Budějovic.
"Po dohodě s trenéry se poohlédneme po jiném hráči," uvedl výkonný ředitel klubu Ing. Robert Kysela.

Ústí nad Labem
Jediný gól až v prodloužení sedmého finálového zápasu 1. ligy s Chomutovem vystavil na jaře Lvům stopku ve snaze dosáhnout kýženého postupu do extraligy.

Klub následně kromě řady hráčů opustili i generální manažer Robert Kysela a trenér Petr Rosol, kteří přešli do Litvínova.
Spolu s nimi také brankář Pavel Francouz a obránce Jiří Zeman. V hostování pokračuje útočník Robin Hanzl.

Ústí snížilo rozpočet a vyhlásilo tentokrát logicky opatrnější výkonostní cíle, než praní se o postup do nejvyšší soutěže.
Na uvolněný post generálního manažera přešel z hráčské střídačky Jan Klobouček, kterého si pamatujeme i z jeho působení v Litvínově.

V přípravě Lvi zatím našli jediného přemožitele - překvapivě Benátky nad Jizerou.
Začali dvěma shodnými remízami 2:2, v Mostě a doma se Slavií. Poté prohráli ve zmiňovaných Benátkách 4:5.
Následně doma rozstříleli Litoměřice 9:2 a vyhrát dokázali i na Kladně 4:3.

Orct, L. Poživil, Sklenička, P. Přeučil, také ti dříve nastupovali za černožluté barvy, a to jsme jmenovali jen odchovance.
Francouz, Zeman a Hanzl zase oblékali ještě v minulé sezóně dres klubu z krajského města.

V posledním duelu modrožluté barvy hájili: Koutský - L. Poživil, Kramár, Grin, Sklenička, Špelda, Smetana, Motejlek, Brož - Kloz, T. Sýkora, D. Boháč - R. Kovář, Matai, Rod - Tůma, Hess, P. Přeučil - Belluš, Čermák, Laš.
První Američan v ústeckém dresu Cody Hess se slušně prosazuje, ve třech utkáních vstřelil tři branky.

Litvínov by měl nastoupit v sestavě: Francouz, Nechvátal - Posmyk, Kubát - Stříteský, Zeman - Kousalík, Jareš - Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Ručinský - Kubinčák, Frolík, Trávníček - Kafan, Smolka, Gerhát.

Odveta úterního utkání na ZS Ivana Hlinky je na programu 6. září v Ústí. Pro Vervu to bude generálka na start Tipsport extraligy.

Čtvrtečního soupeře, účastníka Asijské hokejové ligy High1, si představíme ve středu.