Naposledy tým takhle vyjel 29. října do Olomouce. V dalším týdnu hrál dvakrát doma, se Zlínem a Třincem, pak byla přestávka, další týden přivítal Boleslav, odskočil si do (téměř sousedního) Chomutova a přivítal Jihlavu.
Bude to v úterý výjezd úspěšný?

Kdo by chtěl být v tabulce dole… Také Dynamo se snaží: ač před reprezentační přestávkou nevyhrálo třikrát za sebou za tři body, po pauze si připsalo ze dvou utkání pět bodů.

Vyhrálo za dva body překvapivě na ledě Komety (2:1p) a v pátek přesvědčivě nad Libercem (5:1). V neděli Východočeši nehráli, zápas měli odložen. Vypadli z tempa nebo se spíš projeví ušetřené síly?

Klubové produktivitě kraluje 21-letý útočník David Tomášek (6+9). Kapitán a mistr světa Tomáš Rolinek, který si v minulosti zahrál i za Litvínov, je třetí (4+8).
Z brankářů se o zápasy dělí téměř rovnocenně Ondřej Kacetl (11) a Milan Klouček (10).

Po výhře na ledě Komety přišlo na Liberec do Tipsport areny přes osm tisíc diváků a dobrá atmosféra se dá očekávat i v zápase 24. kola.
První vzájemný duel této sezóny skončil 8. října výsledkem 0:0, rozhodl je až po 65 minutách hry v nájezdech Quenneville.

Verva má aktuálně víc o dva body, ale také o odehraný zápas. Čeká ji tedy další zápas o „šest“ bodů. HCVL každopádně opustil poslední příčku, a to i „de facto“: Jihlava i Zlín mají méně bodů a stejný počet odehraných zápasů.

Tři zápasy, devět bodů a skóre 12:4 – taková minisérie se týmu povedla poprvé v sezóně. Umazala část ze ztráty z první čtvrtiny. V té druhé už je tým na dvaceti bodech a má tři utkání k dobru.

Žlutočerný tým má nového lídra v kanadském bodování, při Lukešově zranění je jím obránce Karel Kubát (4+9). Po zdravotní pauze se dostal do formy a bodoval už v sedmi zápasech za sebou. Brian Ihnačák se po devíti utkáních drží na průměru bod na zápas.
Po čtvrtém čistém kontu v ročníku poskočil Michael Petrásek na třetí místo mezi extraligovými brankáři.
------------------------------------------------------------------
V pátek Verva přivítá doma vítkovickou Rideru (17:30).

Nejtrestanější hráč Tomáš Rolinek - 44 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
5. Viktor Hübl 16 3 6 9
Nejlepší střelec Jakub Černý, Peter Jánský, Richard Nejezchleb, František Gerhát - 5 branek

Poslední utkání

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10:27 Marosz (Trončinský, Cardwell; 5/4), 19:11 P. Sýkora (Marosz, Rolinek; 5/4), 20:29 Rolinek (Trončinský; 5/5), 53:20 Treille (Tomášek; 5/5), 58:23 Beran (Dušek, Kaut; 5/6) – 22:41 Jelínek (Kvapil; 4/5). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Pražák – Klouček, Pešek (všichni ČR). Vyloučení: 6:8 (3:2, 3:3, 0:3). Využití: 2:1. Diváci: 8032. Střely na branku: 22:36 (9:18, 7:13, 6:5). Srážky: 4:7. Vhazování: 26:33. Blokované střely: 12:9. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Petr Jelínek.

HC VERVA Litvínov - HC Dukla Jihlava3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Nejezchleb (Ihnačák), 20. Kubát (Gula, Ihnačák), 37. Matoušek (Jurčík, Gula) Rozhodčí: Hodek a Sýkora Vyloučení: 5:7 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Petrásek 29 - Volden 28 Diváci: 4895