V předvečer Svatého Václava nemá Tipsport extraliga řádný hrací termín, ale úterý 27. září nakonec nabízí díky dohrávkám a předehrávkám různých kol hned čtyři utkání. Také duel Slavia - Litvínov, přeložený z neděle. Dokáže Verva bodovat ve čtvrtém utkání po sobě?

Pražané mají ze tří utkání šest bodů, o jeden méně než Litvínov. V prvním zápase přetlačili Karlovy Vary 2:1, ve druhém triumfovali v Mladé Boleslavi 5:1 a přemožitele našli až ve třetím zápase, kdy podlehli na jihu Čech českobudějovickému Mountfieldu.

Vzhledem k finanční náročnosti pořádání zápasu v aréně si klub vyřídil možnost hrát svá domácí utkání i v Edenu, po podpisu nové smlouvy o nájmu však vypadá reálně setrvání v nejmodernějším českém hokejovém stánku.

Přímé lidské vazby Slavia - Litvínov už nyní obstarávají ze strany Pražanů jen muži mimo led, trenéři Vladimír Růžička a Josef Beránek mladší a masér Zdeněk Šašek.
Z kádru Vervy naopak působili ve Slavii Petr Franěk, Viktor Hübl a David Pojkar, který je dokonce odchovancem sešívaných.

Černožlutí mají soupeři co oplácet, loni jej porazili jen jednou (2:0).
Tým má nyní prázdnou marodku, takže trenéři vybírají vyvolenou dvacítku hráčů pro zápas (mimo brankářů) z plného užšího kádru devíti obránců a třinácti útočníků. Zvažují znovu nasadit do hry útočníka Juraje Majdana a k jedné změně možná dojde i v obraně, kam by se vrátil Skuhrovec. Trávníček se posune k Hanzlovi a Ručinskému ve druhé formaci, Majdan by s Gerhátem a Bojerem vytvořili čtvrtý útok. První a třetí by zůstaly beze změny.

Litvínov v pátek v 17:30 hodin přivítá Zlín a v neděli 1. října míří na led Mladé Boleslavi. Program se zhustí, hned v úterý 4. října přijede pod Krušné hory v repete jarního čtvrtfinále Třinec, obhájce titulu. Upozorňujeme na nezvyklý začátek zápasu s Oceláři: 18:20 hodin.

Hokejový kolotoč se roztáčí naplno, tak nezapomeňte nasednout!