Play out je o vyhnutí se baráži. Poslední Karlovy Vary ztrácí na záchranu (12. místo) 10 bodů, jedenácté Vítkovice mají náskok 11 bodů. Pozornost se tedy upírá hlavně na dvojici, která se loni utkala ve čtvrtfinále play off s výsledkem 4:1 na zápasy pro Litvínov.

Přes páteční porážku Pardubic v Hradci a litvínovskou dvoubodovou výhru nad Vítkovicemi, díky které přišli Východočeši o polovinu svého náskoku na třinácté místo, je matematika jasná.

Trumfy stále drží červenobílý klub. Má dvoubodový náskok a výhodu domácího prostředí. Pokud by náskok navýšil na pět bodů, může ve zbývajících pěti kolech v průměru v každém kole o jeden bod přijít, a přesto by se díky lepší bilanci vzájemných zápasů nakonec vyhnul baráži a zachránil.

Ale rozhodnuto ani v tom případě zdaleka nebude. Pardubice mohou v dalším kole prohrát ve Varech, Verva znovu porazit Vítkovice a vše je dál otevřené (nebo minimálně otevřenější).

A teď k příznivější variantě pro žlutočerné. Pokud v Pardubicích vyhrají, dostanou se v tabulce o bod před ně!
Naposledy se to HCVL 26. února nepovedlo, podlehl na ledě soupeře 1:2.
Ropáci on Tour pořádají na utkání autobusový zájezd, zbývalo ještě nekolik volných míst.

Předchozí výsledky vzájemných zápasů v této sezóně (také z pohledu Vervy): 1:2, 4:3sn, 3:2sn. Takže otočit bilanci v litvínovský prospěch se ještě dá.

Litvínov a jeho fanoušky povzbudila páteční vybojovaná výhra. S Vítkovicemi tým padesát minut nemohl vstřelit gól, od 37. minuty navíc prohrával.
Pak to přišlo: Hübl – Lukeš, přihrávka – prásk a gól! Takhle na to byli lidé pod Krušnými horami zvyklí. Bylo v tom i něco úlevného, když se to v 51. minutě konečně povedlo.

Hosté závěr trochu nezvládli po stránce disciplíny a Litvínov v přesilovce v prodloužení znovu udeřil. Viktor Hübl byl u obou branek (1+1). Schoval si nějakou i do Pardubic?
Velmi dobrým výkonem pomohl týmu také brankář Jaroslav Janus, který po třech zápasech vystřídal Michaela Petráska.

V pátek přijde na ZS Ivana Hlinky „vítkovické repete“, po týdnu znovu přijede tým Vítkovice Steel (17:30).

Připomínáme nové ceny vstupenek v Litvínově (sleva na play out v průměru cca 60 procent): sezení 100 Kč, stání 50 Kč, permanentkáři zdarma.

Partnerský Most v sobotu vykročil vítězstvím nad Šumperkem (4:2) naproti záchraně.

Nejtrestanější hráč Michal Trávníček - 123 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Jaroslav Janus 39 91,26 % 2,52 1
2. Michael Petrásek 15 91,85 % 2,42 0
3. Lukáš Horák 3 76,00 % 4,44 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)

Poslední utkání

HC VERVA Litvínov - HC Vítkovice Steel2:1 pr. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Lukeš (Hübl, Frolo), 63. Hübl – 37. Kovář (Hlinka) Rozhodčí: Hodek a Souček Vyloučení: 7:5, navíc Duda (L) 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku, Kovář 2+2 min., Philipp 5 min. + do konce za bodnutí koncem hole a Hovorka (všichni V) do konce za nesp. chování Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Zásahy: Janus 32 - Bartošák 28 Diváci: 4105

Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 25:40 Mertl (Vydarený; 5/5), 46:49 Berger (Honejsek; 5/5), 51:22 Pilař (Frühauf, Honejsek; 5/4), 58:54 Bednář (Dej; 6/5) – 54:23 Sýkora (Marcinko; 5/5). Rozhodčí: Lacina, Šír – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6 (1:1, 3:1, 1:4) navíc Voženílek (Dynamo Pardubice) 5 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 28:24 (11:10, 5:7, 12:7). Srážky: 21:10. Vhazování: 35:28. Blokované střely: 15:12. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Nejlepší hráči: Antonín Honejsek – Tomáš Marcinko.