PSG Zlín  je letos lepší venku, než doma, to by mohlo mluvit v neděli pro Litvínov. Ale je to jen statistika.

A navíc se bilance žlutomodrých v posledních kolech změnila. Prohráli v Budějovicích a v Plzni a zdolali doma Slavii. A nikdo nechce program zápasů před přestávkou končit porážkou, zejména doma.
Zlín zde hraje minisérii tří utkání za sebou rozdělených přestávkou, před Vervou přivítal v pátek Karlovy Vary.

Balaštík, Leška, to byli nejčastější kati černožlutých nadějí v minulých zápasech, dlouhodobě a zejména v přesilovkách.
Utkání však začíná s rovnými šancemi pro oba týmy.

Zimní stadión Luďka Čajky, tragicky zesnulého vynikajícího obránce a čs. reprezentanta, je jediným, který letos Litvínov ještě nenavštívil.
Co má společného Popelka a dva nedělní soupeři?
Právě muzikál Popelka byl důvodem přeložení pořadatelství zápasu ve Zlíně.
Oba zápasy s PSG v první polovině základní části tak Litvínov odehrál doma. A oba prohrál.

Už více než jedna vstřelená branka bude dílčím vítězstvím Krušnohorců, předchozí duely totiž prohráli 1:2 a 1:4. A jen jednou skórovali i proti Budějicím a v Praze.
Cesta ke zlepšení povede i přes využitou přesilovku. Posledních pět duelů se to Krušnohorcům nepovedlo. Dobití baterek přijde, zdá se, vhod zejména střelcům.

Ve Zlíně Litvínov nevyhrál posledních pět vzájemných duelů. Naposledy uspěl (2:1) v ročníku 2009/10.
Vítězný gól tehdy vstřelil Juraj Majdan, čerstvý slovenský reprezentant.

Derniérou, tentokrát opravdovou a litvínovskou zároveň, bude zápas pro libereckého obránce Jana Holuba. Mateřský Liberec jej po 9. 12., kdy mu vyprší hostování pod Krušnými horami, vyměnil do Slavie.
Do obranných řad Litvínova by se ale zároveň měl vrátit uzdravený zadák Richard Jareš.

Na Slavii ve čtvrtek stačil Litvínovu i jediný gól a jediný bod na posun ze šestého na čtvrté místo v tabulce, byť jen dočasně.
Zbývající páteční zápasy 29. kola posunuly Vervu ze čtvrtého na šesté místo.
Zlín si polepšil výhrou nad Karlovými Vary 4:1. Je třetí, ale v případě výhry ve městě obuvi by jej Litvínov přeskočil, taková je vyrovnanost tabulky - tři místa dělí v tomto případě jen tři body. A skóre hovoří pro HCVL.

Jaké bude bilancování v neděli večer?
---------------------------------------------------------------------------------------------
Po přestávce se liga rozeběhne v úterý 18. prosince.
Litvínov (opět za asistence kamer TV Fanda) přivítá v předehrávce 31. kola doma celek Vítkovice Steel  (18:10).
Při tomto utkání uctí minutou ticha památku Miroslava Kluce a předá klub šek Domovu v Hoře Svaté Kateřiny.