branky: 13. Sičák, 28. Štefanka, 29. Szturc, 47. Svačina, 51. Kuboš, 59. Selingr - 1. Reichel, 23. Dragoun, 53. Kroupa

Téměř do poloviny utkání trvaly reálné bodové naděje Litvínova na ostravském ledě. Pak domácí během půl minuty otočili skóre, zbytek zápasu jeho vývoj kontrolovali a nakonec vyhráli 6:3. Litvínov vedl 1:0 a 2:1, v utkání poprvé nastoupili Pojkar, Dragoun a Saulietis.

Do klece bílomodrých se opět postavil Šindelář místo olympionika Štěpánka, tu černožlutou hájil Jaroslav Hübl.

Po půl minutě hry přejel Lukeš útočnou modrou čáru a přenechal kotouč Robertu Reichelovi. Jeho střelu brankář Šindelář jen vyrazil a ta obloukem zapadla za jeho záda! Ve 3. minutě znovu Lukeš pronikl až před branku, vracel kotouč před ni, kde byl Reichel zastaven nedovoleně Krenželokem a poprvé se vylučovalo.

Litvínov první přesilovku nevyužil. Domácí se k prvnímu vážnějšímu pokusu dostali až v 7. minutě a ta byla pro Benzinu pohromou (naštěstí ne gólovou). V průběhu 45 vteřin byli vyloučeni Skuhrovec, Reichel a Pilař! Dvě minuty přesilovky pět na tři však Vítkovičtí nezvládli.

Když to vypadalo spíš na další ohrožení domácí svatyně, po brejku nepokrytý dojíždějící obránce Sičák dorážkou vyrovnal. V 15. minutě Hübl, který měl podstatně více práce než jeho protějšek, zlikvidoval soupeřovu gólovku po akci dva na jednoho.

Ve druhém dějství začal Litvínov aktivně, po minutě hry měl šanci Kroupa a nedlouho poté se znovu ujal vedení. Jenáček od mantinelu vystřelil a Michal Dragoun kotouč před brankářem tečoval: 1:2. Gólem oslavená premiéra v novém dresu.

Hadamczikovi svěřenci znervózněli, Selingr si za ostrý zákrok na Skuhrovce vysloužil 2+10 minut, ve 26. minutě byl vyloučen Trnka a Litvínov mohl několikrát zvýšit náskok.

Nedáš-dostaneš, na konci přesilovky, v níž byli hosté v tlaku, zůstali dva ostravští hráči zapomenutí za černožlutou obrannou linií a Štefanka vyrovnal.

Půl minuty na to Szturc ideálně tečoval kotouč nahozený z úhlu na branku, ten skončil pod břevnem a domácí se poprvé v zápase ujali vedení, 3:2.

Pak inkasovali v témže čase domácí Voráček 2 minuty a litvínovský Saulietis trest dvojnásobný. Oslabení Benzina přečkala. Ve 38. minutě mohl vyrovnat Majdan, tísněn ale před brankářem po zdařilém průniku už nestihl zakončit.

V posledních okamžicích druhé třetiny hrály Vítkovice přesilovku, vyloučený Punčochář však z trestné lavice sledoval, jak jeho spoluhráči málem skórovali po úniku Viktora Hübla. Škoda, že finální přihrávka nevyšla. A vteřinu před koncem netrefil klec na druhé straně Štefanka.

Jen co se Punčochář po změně stran vrátil do hry, začal jeho tým usilovat o vyrovnání. Trest Svačiny dokonce přinesl situaci, kdy se zkoumalo video. minutu na to byl vyloučen Trnka a Litvínov měl minutovou výhodu hry pět na tři. Naložil s ní lépe než soupeř, ale bohužel také bez gólu.

Poté se po pravém křídle prohnal Svačina a dokázal i zakončit, 4:2. Deset minut před koncem skončila za Hüblovými zády tečovaná střela Kuboše od modré čáry. V 53. minutě snížil napodruhé Vlastimil Kroupa po zmatku před Šindelářem. Poslední slovo měli domácí minutu před koncem.

Litvínov nebyl výrazně horší, klíčová byla chyba za stavu 2:1 v závěru vlastní přesilovky a nevyužitá dvojnásobná výhoda za stavu 2:3. Duel sledovaly jen necelé čtyři tisíce diváků.
V neděli bude litvínovský tým útočit na desítku v severočeském derby s Libercem.

Alois Hadamczik: "Víme o útočných kvalitách Litvínova, chtěli jsme proto hrát víc z obrany. Věřili jsme, že nějaké góly dáme. Začátek nebyl dobrý. Dostali jsme gól, ale pak jsme druhých deset minut v první třetině hráli výborně. I druhá část začala podobně, opět jsme inkasovali jako první, ale dobrým bruslením jsme si vytvářeli tlak. Hráli jsme jednoduše, dostávali se lehce přes střední pásmo, i v útočném pásmu jsme hráli dobře."

Jiří Šlégr: "Obrovská škoda. Dvakrát jsme šli do vedení, ale nebyli jsme schopni ho udržet. Musíme hráče pochválit, že na začátku dobře odehráli oslabení tři proti pěti. Myslel jsem, že nám to pomůže v dalším vývoji. Netlačili jsme se ale dostatečně do brány, aby padly góly. Znovu jsme dostali šest branek, což není dobře. Pilař dostal pukem do ruky, proto jsme ho na třetí třetinu radši stáhli. Nemělo by to být ale nic vážného, zlomené to nemá."