Litvínov se propadl z první příčky v tabulce až na pátou. Není to žádná tragédie, ale velmi nízká produktivita Vervy je alarmující. Do zápasu proti Spartě nastoupil Litvínov s Jánským, Válkem a Jíchou v útoku, ti si tuto sezónu zahráli poprvé zápas v extralize. Na marodce totiž stále zůstává Juraj Mikúš a přidal se k němu i Tomáš Matoušek. Naopak v obranných řadách se po delší době objevil norský bek Daniel Sørvik. Ani to ale černožlutým nepomohlo k vítězství. V rozhovoru se vyjádřil k zápasu i Viktor Hübl: "V přesilovce 5na3 se zápasy občas lámou, tam kdybychom dali gól, tak by to možná bylo jiné. Myslím, že nějaká střelba tam byla, nesehráli jsme to úplně špatně, bohužel tomu chyběl gól a na to se to hraje."