Verva angažovala jako nového hlavního trenéra Vladimíra Kýhose. Vedení klubu se s třiašedesátiletým koučem dohodlo na smlouvě do konce sezóny. Zkušeného trenéra čeká těžký úkol vytáhnout Litvínov do vyšších pater tabulky. Litvínovští si před sezónou vytyčili jasný cíl, kterým je postup do play off. „Jsme rádi, že se nám podařilo na post hlavního trenéra angažovat zkušeného litvínovského odchovance Vladimíra Kýhose a věříme, že se nám tímto krokem společně povede posunout výše v tabulce a zabojovat o play off,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Bývalý ligový a reprezentační útočník a později trenér Vladimír Kýhos mladší v Litvínově odehrál deset sezón, celkem nastoupil ke 348 zápasů a v nich zaznamenal 284 kanadských bodů. Patnáctkrát reprezentoval ČSSR. Je účastníkem olympiády v Sarajevu v roce 1984 a držitelem stříbrné medaile z této akce. Jako trenér byl dvakrát mistrem republiky s mladším dorostem Litvínova. V extralize působil u A-týmu svého mateřského klubu v sezónách 1994-95, 1995-97, 2001-2002 a od ledna 2011 do listopadu téhož roku. S Josefem Beránkem starším vybojovali na trenérském postu stříbrné medaile v roce 1996.

Úspěšný trenér působil v Chomutově, v Táboře, v Kometě Brno, ve slovenském Trenčíně, v Karlových Varech, v Hradci Králové, v Třinci a naposledy v Mladé Boleslavi. S Kometou Brno se dvakrát umístil na medailových příčkách. Nyní se vrací zpět do mateřského Litvínova. „Situace v Litvínově mě nenechává chladným a jakmile mě Litvínov oslovil, tak to pro mě byla jasná volba, že jsem se rozhodl Litvínovu pomoci. Doufám, že to povede k zlepšené hře a lepšímu postavení v tabulce,“ říká nový hlavní trenér Vladimír Kýhos.