Tiskové zprávy 15.01.2019
Autor: Tisková zpráva

Verva mění s Dynamem! Do Litvínova přichází obránce Trončinský, opačným směrem míří Porseland

Litvínov se dohodl na výměně s Dynamem Pardubice. Do Litvínova přichází do konce sezóny obránce Marek Trončinský, opačným směrem do Pardubic míří Mathias Porseland. Švédský obránce odehrál v Litvínově patnáct zápasů s bilancí dvou gólů a čtyř asistencí.
Verva získala ofenzivní posilu do obranných řad. Obránce Marek Trončinský má za sebou 547 startů v extralize. Působil na Kladně, v Liberci, Třinci, Mladé Boleslavi a v Pardubicích. Ofenzivní zadák odehrál necelou stovku zápasů v ruské KHL, kde nastupoval za Jugru Chanty Mansijsk a Slovan Bratislava. Objevil se i v národním týmu, za který si připsal 26 startů.

Nejpovedenější sezónu ústecký rodák prožil loni v Pardubicích, když v 58 zápasech zaznamenal 42 kanadských bodů. Letos nastoupil za poslední celek extraligy do 22 utkání, ve který vstřelil tři góly a přidal osm asistencí. Verva si od jeho angažmá slibuje především zkvalitnění přesilových her. „Marek Trončinský především v loňské sezóně potvrdil své ofenzivní kvality, jak ve hře 5 na 5, tak především v přesilových hrách. Disponuje obrovskou kreativitou, což odchodem Karla Kubáta v naší přesilové hře postrádáme. Bohužel jsem tímto transferem přišli o kvalitního zadáka Mathiase Proselanda. Nicméně jsme po konzultaci, jak s hráči, tak s trenéry došli k závěru, že nám Marek přinese především větší ofenzivní kvalitu. Mathiasovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme hodně štěstí v novém angažmá,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr. 

Statistiky Marka Trončinského:

Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >
Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >