V neděli o půlnoci končí přestupové období v českých soutěžích. Chemici mohou využít patnáct hráčů z prvoligových celků, které dopsali na soupisku. Litvínovský sportovní úsek se dohodl na střídavých startech s pěticí brankářů. Využít tak v případě nouze může staronových tváří Jakuba Soukupa a Michaela Petráska, který se z Krakova vrátil do Přerova. Dvojici brankářů Miroslav Hanuljak - Richard Běhula z Kadaně a Jana Brože z jihlavské Dukly.

V obranných řadách se může objevit Daniel Kolář, který už v Litvínově v letošním ročníku stihl odehrát osm duelů. Svého odchovance Jana Strejčka, který před sezónou posílil Duklu Jihlava. Rodáka z Mostu Víta Seemanna, který nastupoval v nedaleké Kadani. V litvínovském dresu bude pokračovat Denis Zeman, jenž stihl sehrát od svého příchodu ze Sokolova sedm extraligových duelů. Na poslední chvíli se Verva dohodla s Porubou na možnosti využití obránce Šimona Szathmáryho.

V útoku mohou litvínovští trenéři povolat několik zajímavých jmen. Nejzajímavějším forvardem je nejproduktivnější hráč Chance ligy Matěj Beran z Litoměřic. Ze stejného mužstva také Petera Jánského, který je dobře známý litvínovským fanouškům z předchozích let. Verva může stále využít služeb útočníka Jiřího Fronka, který za Litvínov odehrál osm duelů s bilancí tří gólů. Se Slavií se klub dohodl na dopsání útočníka Michala Poletína a ze Sokolova s účastníkem posledního MS do dvaceti let Michalem Gutem.

Všichni hráči mohou za Vervu nastoupit do 15. února. V případě, že by nastoupili v extralize po tomto datu, tak by museli v kádru Litvínova zůstat do konce sezóny. Pokud některému celku z Chance ligy skončí sezóna dříve než Litvínovu, tak se hráči mohou připojit do kádru Vervy.

Litvínov umožnil střídavé starty Jiřímu Říhovi do pražské Slavie, kde by se měl rekordman první ligy rozehrát po dlouhodobé nemoci. Klub umožnil také juniorům Danovi Bartošovi a Danielu Jouzovi nastupovat za ústecký Slovan. Do Sokolova míří na střídavé starty obránce Jakub Březák. Možnost rozehrát se po zranění dostane v Litoměřicích útočník Martin Havelka.

Hráči na střídavé starty:

Brankáři:

Michael Petrásek (Zubr Přerov/Cracovia Krakow, 18 zápasů - 91,5%)
Miroslav Hanuljak (Trhači Kadaň, 10 zápasů - 85,47%)
Richard Běhula (Trhači Kadaň, 14 zápasů - 89,08%)
Jan Brož (Dukla Jihlava, 15 zápasů - 91,32%)
Jakub Soukup (HC Vrchlabí, 17 zápasů - 92,14%)

Obránci:

Vít Seemann (Trhači Kadaň, 24 zápasů - 1 gól a 6 asistencí)
Daniel Kolář (Dukla Jihlava, 18 zápasů - 1 gól a 2 asistence)
Jan Strejček (Dukla Jihlava, 18 zápasů - 1 gól a 4 asistence)
Denis Zeman (HC Baník Sokolov, 15 zápasů - 2 góly a 9 asistencí)