Tiskové zprávy 03.01.2021
Autor: Tisková zpráva

Verva posiluje v útoku. Do Litvínova míří útočník Lukáš Žejdl

Verva posiluje v útočných řadách. Na sever Čech míří zkušený útočník Lukáš Žejdl. Vedení klubu se s rodákem z Mostu dohodlo na smlouvě do konce sezóny s roční opcí. Žejdl se do Litvínova vrací po patnácti letech.
Devětadvacetiletý forvard začínal s hokejem v nedalekém Mostě odkud přešel v dorosteneckých letech do Litvínova. Ve starším dorostu zamířil ze severu Čech do Slavie Praha. Právě ve Slavii se poprvé podíval do nejvyšší české soutěže. Působil také v mládežnických reprezentačních výběrech, ale na mistrovství světa se nikdy neprobojoval. Ze Slavie přestoupil urostlý útočník do Třince, kde působil dvě sezóny.

Poté strávil téměř čtyři sezóny v Mladé Boleslavi a v bruslařském klubu patřil ke klíčovým útočníkům. V loňské sezóně se přesunul do Hradce Králové. V extralize nastoupil do 390 zápasů, ve kterých vstřelil 82 branek a přidal 103 asistencí. Verva ve 193 centimetrů vysokém a 96 kilo vážícím útočníkovi získala silového hráče do svého kádru. „Jsme rádi, že jsme se s Lukášem domluvili. Je to kluk z regionu a v Litvínově už působil v mládežnických kategoriích. Lukáš je silový útočník, který se nebojí chodit před branku. Má výbornou střelu, měl by nám přinést větší důraz v předbrankovém prostoru a zvýšit konkurenci v mužstvu,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek. 

Statistiky Lukáše Žejdla:


Konto našeho srdce 24.02.2021

Konto našeho srdce připravuje již třetí "Vlasatý zápas"

Uskuteční se v pátek 5. března 2021 v rámci posledního domácího utkání základní části, ve kterém hostíme České Budějovice.Zápas bude opět spojen s veřejnou sbírkou, tentokrát budeme pomáhat pětileté Matyldě, která podstupuje onkologickou léčbu a přišla o své vlásky. Ve spolupráci se spolkem Nové háro a našimi partnery chceme malé Matyldě pořídit...
Více >
Mládež 12.02.2021

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky k aktuální situaci

Vedení sportovního spolku HC Litvínov se vzhledem k pandemii a zrušení soutěží v aktuální sezóně rozhodlo snížit o 50% členské příspěvky pro své členy.
Více >
Mládež 03.02.2021

Útočník Skuhrovec bojuje o nominaci na MS U18, čeká ho další reprezentační kemp

David Skuhrovec se zúčastní dalšího kempu reprezentace do osmnácti let. Litvínovský útočník na něm bude bojovat o nominaci na dubnové mistrovství světa.
Více >