Chemici naposledy nastoupili na ledě Kladna proti tamním Rytířům. A i druhé vzájemné utkání ovládli. Jako první šli do vedení Středočeši, v jejichž dresu se prosadil Kanaďan O’Donnell. Na jeho trefu odpověděl ještě před první sirénou litvínovský Hanzl.

O výsledku tak podle všeho rozhodlo druhé dějství, v němž černožlutí třikrát udeřili. Gólovou smršť začal Baránek, později se k němu přidali Svoboda a Hübl. V závěrečné periodě sice snížil Bláha, vítězství hostí ale svojí druhou brankou pečetil nestárnoucí Hübl. Mezi třemi tyčemi nastoupil David Honzík a připsal si celkem třicet úspěšných zákroků.

Verva tak za sebou má čtyři přípravné duely, ve kterých nalezla přemožitele pouze v moskevském Spartaku. Největší bodový příděl má na svědomí střelec Hübl (3+1). V závěsu je talent Myšák, jenž je momentálně s českou osmnáctkou na prestižním Hlinka Gretzky Cupu. Slušnými statistikami se v přípravě může pyšnit David Honzík. Posila černožlutých zatím dostala úspěšnost zásahů na 93,3 % a průměr obdržených branek na 2.

Bruslařský klub si přes léto prošel četnými změnami, jeho kádr opustilo devět hráčů. Kariéru ukončil Jan Hanzlík, jiné extraligové angažmá si našli například Tomáš Knotek (Karlovy Vary) nebo Martin Látal (Pardubice). Do Finska pak zmizel důrazný obránce David Němeček.

Boleslavský management tak byl nucen podepsat i řadu posil. Tou největší je zřejmě nyní už ex-liberecký Martin Ševc. „Je to lídr nejen na ledě, ale i mimo něj a my věříme, že nám pomůže posouvat a vychovávat hlavně naše mladé obránce. Navíc vnáší do hry emoce. Ty nám občas trochu chyběly,“ vyjádřil se k nové akvizici sportovní ředitel klubu Radim Vrbata.

Vrbata navíc přivedl i třineckého Davida Ciencalu, od kterého si hodně slibuje. „Mladý hráč, který na sebe poslední sezony čím dál víc upozorňuje. Vidíme u něj obrovský potenciál. Věřím, že s větším prostorem, herním vytížením a pocitem důležitější role bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem týmu,“ řekl na jeho adresu.

Obranu vyztuží kanadský obránce Mitchell Fillman, do útoku přichází chomutovský bojovník Jan Stránský nebo novozámecký Adam Zbořil. Změny doznal i trenérský štáb, který po sezoně kvůli osobním důvodům opouští Miloslav Hořava. Mužstvo tak povedou Radim Rulík a Pavel Patera.

Přijďte Chemiky podpořit na Zimní stadion Ivana Hlinky, čtvrteční utkání startuje v 17:30.