Sedmého listopadu vyjeli oba týmy na led. Prázdné tribuny sledovaly marnou litvínovskou snahu, domácí sice byli aktivní, ale nedokázali proměňovat šance. První branka padla v 9. minutě, kdy Honzíka prostřelil Mertl. Plzeň se prosadila i ve druhém dějství, nejdříve slavil Kodýtek poté znovu Mertl. Ani závěrečná dvacetiminutovka nezůstala bez indiánského gólů, Musil hbitě dorážel do litvínovské branky. Severočeši nakonec nezůstali bezgóloví, čestný zásah si připsal Cibulskis.

Blýská se na lepší časy?

Jako s nožem na krku. Tak se nejspíš cítili litvínovští hráči, když odjížděli do Brna. Důvod? Během první čtyř zápasů nezískali ani jeden bod, a tak bylo nutností, aby zabrali a vymazali potupnou nulu.

Úvodní minuty patřili hostům, Verva dobře kombinovala a vypracovala si několik šancí, ty ale s klidem likvidoval brankář Vejmelka. Stačila chvíle nepozornosti a dobře rozehraný zápas se začal podobat tomu s Plzní. Kudla rozehrál na hole hráčů Komety a oheň byl na střeše. Valský využil zaváhání a z dorážky překonal Denise Godlu.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, v té ale málem inkasovali. Po návratu Pospíšila na led inkasovali už doopravdy. Havelky potáhl puk kolem mantinelu a prostrčil kotouč mez brankářovy betony. K velké radosti se trefil ještě Ščotka a Zdráhal a Litvínov rázem vedl. Měl však před sebou velký úkol, uhájit výhru i v závěrečném dějství. Kometa zabrala díky Schneiderovi, ale to bylo z její strany všechno. Trenér Zábranský vyzkoušel hru bez brankáře, ale tu nakonec využili hosté, když se trefil Jarůšek.
Litvínov na ledě dominoval, to dokládá i statistika střel na bránu, která skončila 17:30.

„Po neúspěšných zápasech a výsledcích jsme chtěli bodovat a něco odtud odvézt,“ hodnotil zápas Vladimír Országh. „Škoda, že jsme si to zkomplikovali ve třetí třetině, ale myslím, že jsme to ubojovali,“ komentoval klíčovou třetí třetinu. „ Jsou to pro nás velmi důležité body,“ uzavřel s úsměvem bývalý reprezentant Slovenska.

Kdo po pěti zápasech vede týmové statistiky? Tabulkám vévodí obránce Jan Ščotka, který má na svém kontě 4 body (2+2). Na děleném druhém místě jsou celkem čtyři hráči v čele s Richardem Jarůškem. Všichni posbírali shodně tři body.

Rozjetý soupeř

Plzeň patří k týmům, které stihli před přerušením ligy o několik zápasů víc než ostatní. Západočeši odehráli osm utkání, v nichž posbírali úctyhodných 21 bodů. Aktuálně naskočili na vítěznou vlnu, protože už šest zápasů za sebou nepoznali chuť porážky. Naposledy svou formu potvrdili proti Pardubicím.

Dynamo chtělo odčinit debakl od Sparty, ale od 2. minuty už prohrávalo 0:1 zásluhou Filipa Suchého. Ve druhém dějství se gólové prosadil Gulaš, ale pardubickou naději vykřesal Kousal. Za indiáni ihned reagoval Musil, kterého ještě doplnil Straka. V prázdné LOGSPEED CZ Aréně padly poté ještě dvě branky. Nejdřív se prosadil hostující Svačina, poté upravil na konečných 5:2 Straka.

„Když bych se měl vžít do hlav hráčů, tak musí být strašně složité v takových podmínkách vůbec hrát,“ vrhnul do širokého hodnocení Jiří Hanzlík, asistent trenéra Čiháka. „Bez lidí, navíc v tak pozdním čase. Je těžké se v hlavách na zápas zkoncentrovat a připravit,“ zamířil svá slova na prázdné tribuny. „Chtěl bych pochválit Dominika Frodla, drží naši defenzivu a spousta uhraných bodů jde i za ním,“ pochválil brankáře, který tentokrát čelil 28 střelám.

Co se týče statistik, plzeňští hráči jsou na tom lépe než litvínovští. Do čísel se samozřejmě promítlo i více odehraných zápasů. Hned tři hráči nasbírali 10 bodů, jmenovitě Tomáš Mertl, Milan Gulaš a Petr Straka. Mezi obránci se nejvíc daří Matěji Stříteskému, který má na svém kontě 5 bodů.