Viktore, překonal jste český rekord v počtu odehraných zápasů v extralize. Jaké jsou vaše pocity?

Už jsem se k tomu jednou vyjadřovat, když jsem srovnal na 1 250 zápasů. Aktuálně více řeším naše postavení v sezoně. Možná to víc docením, až s hokejem skončím. Číslo je to ale hezké.

Po utkání jste přebral cenu od domácích funkcionářů. Co vám probíhalo hlavou?

Věděl jsem, že mi popřejí i z Třince, říkali mi to. Akorát jsem doufal, že si odvezeme také nějaké body. Bylo by to pro mě veselejší.

Před šesti lety jste právě tady vybojoval s Litvínovem historický titul. Vzpomněl jste si na to?

Tehdy jsme získali body a odvezli jsme si titul. Dnes nic nevezeme.

Zápas byl poměrně otevřený. Jak jste to vnímal?

Na obou stranách byly šance na rozhodnutí. Dokonce zacinkaly také tyčky. Poté, co jsme my nastřelili tyčku, padl gól na druhé straně, což byl pro nás smolný moment zápasu. Domácí byli trochu šťastnějším týmem. Utkání bylo po celou dobu celkem vyrovnané a body jsme mohli urvat.

Když jste v březnu prodlužovat smlouvu říkal jste, že byste rád prožil ještě něco pěkného. To pěkné by mělo tedy zřejmě přijít někdy v jarních měsících?

Přesně tak. Proto mě nyní více zajímají naše výkony, aby se zvedly a zejména ustálily. Pořád je to s námi nahoru dolů. Chceme jít tabulkou nahoru a zahrát si o tu největší trofej. Nad mými rekordy je společný titul. To bych si přál.

V období Vánoc přichází řešení kontraktů. Jak to s vámi v Litvínově vypadá?

Zhruba pět let řeším smlouvu až po sezoně. Uvidíme, co vůbec bude. Nyní v hlavě nic nemám.

Ani váš první extraligový zápas nebyl vítězný. Pamatujete si něco ze svého premiérové startu v extralize?

Bohužel si asi už ani nic nevybavím.

Bylo to v roce 1998 se Spartou...

Moc jsem nehrál. Vypustili nás tam snad až na třetí třetinu. Jistý si tím ale nejsem, vzpomínám si jen matně. Tehdy jsem hrál ve čtvrté lajně a tenkrát se hrálo pouze na tři formace.

Je pro vás Třinec v něčem speciální?

Nemyslím si. Maximálně tím titulem, že máme hezké vzpomínky. Nic jiného mě nenapadá.

František Lukeš měl v minulosti nabídku z Třince a vy dva jste jeden balíček. Týkala se nabídka také vás?

Vím, že nějaké náznaky byly, ale vše záleželo na tom, kdybych se nedohodl v Litvínově. K většímu jednání tedy nedošlo.

Napadlo vás někdy, jaké by to hypoteticky bylo? Hrát za Třinec?

Takové myšlenky jsem neměl.

Bude vás něco stát rekordní start do týmové kasy?

Myslel jsem, že něco přihodím i s vítěznými body. Číslo je to pořád hezké a do kasy samozřejmě přispěju.

Co vám na to říkají doma, že stále hrajete a překonáváte jeden milník za druhým?

Rodina drží se mnou a celou dobu mě podporuje. Ví, že si hokej užívám, teda ideálně, když se nám zrovna daří, tak si ho užívám. Jen ať si užívám, dokud to jde.