A-tým 10.11.2021
Autor: Ondřej Vlk

Vladimír Růžička: S tréninkem jsem byl maximálně spokojený. S Vervou chci vyhrávat

Litvínovští hokejisté poprvé vyjeli na led pod novým hlavním trenérem. Vladimír Růžička naordinoval svým svěřencům svižný trénink, který trval zhruba padesát minut.

Do Litvínova se vrátil po 31 letech, kde přebral A-tým jako hlavní trenér po odvolaném Vladimíru Országhovi. Trénink probíhal ve slušném tempu. "S tréninkem jsem byl maximálně spokojený. Máme k dispozici většinu hráčů a tým vypadá dobře. Něco jsme si řekli a jsme zatím spokojení," říkal po první tréninkové jednotce Vladimír Růžička. "Byl to parádní pocit být tu zase na ledě. Vzpomněl jsem si na své první utkání, jak jsem dal po deseti vteřinách gól. Pro mě krásný zážitek první trénink jako trenér v Litvínově. Musím se snažit, aby to tak bylo každý trénink a každý zápas," dodává. 

Hráči hned v prvním tréninku pocítili, že nikdo nic nemůže vypustit a za zkaženou jednoduchou nahrávku si i jeden z juniorů zaklikoval. "Ono to zrovna vyšlo na mladého kluka, ale kdyby to byl někdo ze starších tak by je udělal taky, protože nahrát na dva metry, když nikdo nikde není, tak to by měl. Zatím kluky moc neznám, vyšlo to sice na juniora, ale kliky dělal i Petr Koukal v Hradci a je to vynikající hokejista, mistr světa. V tréninku jsem do toho zapálený, že mi je jedno, jestli je někdo starej nebo mladej," říká svérázně nový hlavní trenér Vervy.  

S týmem má jasné ambice, chce pomoci Litvínov pozvednout a vyhrávat. Na otázku novinářů ohledně cílů odpověděl jasně. "Samozřejmě, že chci vyhrávat a říkám jednu věc, v letošní lize může titul vyhrát kdokoliv. Samozřejmě já i tým chceme vyhrávat a poprat se o co největší úspěch," říká. 

Jedním ze tří hráčů Vervy, kteří měli možnost v minulosti pod Vladimírem Růžičkou nastupovat je i litvínovský matador Viktor Hübl. "Hokej v sobě má a je vidět vždycky, že ho to na střídačce baví, hokejem žije a dokáže to zbláznit. Já jsem pod ním hrál na Slavii, když začínal," říká extraligový rekordman. "Měli jsme teď dva dny volno, takže jsme se potřebovali rozjezdit. Trénink byl svižný, ale bylo to v pohodě. Žádnou novou taktiku ani nic jiného jsme zatím neměli, to si myslím, že přijde až v týdnu," říká na závěr Viktor Hübl

Fotogalerie

Žáci před 2 dny

Pátá třída vybojoval čtvrté místo na prestižním Mini Winter Cup 2022

Pátá třída po úspěchu na otevřeném kluzišti na stadionu v Povrlech postoupila do finálové části turnaje Mini Winter Cup 2022, která se hrála o víkendu na ledové ploše na střeše obchodního domu Harfa v Praze.
Více >
Zápasy - Junioři 15.01.2022

Těsná prohra s Třincem znamená pro juniory třetí ztrátu v řadě

Litvínovští junioři se ve 32. kole utkali krátce po poledni s třineckými Oceláři. Po nedávných porážkách s Chomutovem a Havířovem se pokoušeli obrat o body soupeře ze Slezska. Bohužel stačilo 53 vyslaných střel pouze na jedinou branku, o kterou se postaral David Skuhrovec. Soupeř se trefil dvakrát a bere po bitvě tři body.
Více >
Dorost 15.01.2022

Dorostenci o body bojovat nebudou. Utkání s Kladnem a Třemošnou zrušil koronavirus

Litvínovské naděje chtěly odčinit zaváhání v 6. kole nadstavby, kdy nestačily na Chomutov. Tento pátek měli Severočeši na programu mač s PZ Kladnem, následně se chystali odcestovat do Třemošné. Ani jedno klání ale neproběhne, protože v týmech byli zaznamenáni hráči s pozitivním testem na koronavirus. O nových termínech vás budeme informovat.
Více >
×
Dnes v 17:20 | Muži
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK