Liberec má dnes možná poslední šanci jak se vrátit do reálné hry o vyřazovací část, resp. její předkolo. Na post v desítce nejlepších ztrácí po včerejších zápasech čtyři body, takže posílení jeho naděje v dnešní dohrávce 50. kola vede jen přes výhru nad Vervou.

Tygry potěšila včerejší porážka Boleslavi v Brně i neúspěch Vítkovic se Spartou. Ale aby dvě kola před koncem snížili ztrátu na hraniční čáru na jediný bodík (na Vítkovice), resp. na dva (na Mladou Boleslav), musí vyhrát. I potom budou držet trumfy v rukou soupeři.

Verva může pod Ještědem prodloužit svou aktuální sérii výher na čtyři a hlavně – rozhodnout pro sebe týdny trvající boj o druhou příčku. Nechá za sebou v tabulce Spartu i Kometu?

Liberec vyhrál pět posledních zápasů v řadě, naposledy v neděli v Plzni v prodloužení 4:3. Totéž se mu povedlo také v Pardubicích.
Jistě dobré výsledky, jenže fanoušky maně napadne: kdybychom tyhle dva body neztratili, mohl jsme se už dnes vrátit do „desítky“...
Litvínov každopádně opět narazí na rozjetého (a silně motivovaného) soupeře.

Tygři končí základní část ve Varech a doma s Mladou Boleslaví. Jistě by si přáli, aby rozhodovalo až poslední kolo.

Po odchodu Petra Nedvěda je lídrem týmu alespoň co do bodování útočník Tomáš Filippi se 37 body (15 + 22). Jedničkou v brance je zkušený Slovák Ján Lašák.
Do klubu během sezóny zamířila jedna ze zlínských ikon, útočník Jaroslav Balaštík. Snad se neprobudí právě dnes, dosud v Liberci skóroval ve dvaceti utkáních jen dvakrát (ve Zlíně měl předtím bilanci 14 zápasů, 3+2).

Litvínov žhaví extraligovou atmosféru a pozornost fanoušků i tím, že po letech jsou těsně před koncem dva jeho hráči na čele kanadského bodování. Jak se změní čelo tabulky produktivity dnes večer v Liberci?

Zatím je pořadí takovéto:
1. Hübl (Lit) 56
2. Ručinský (Lit) 52
3. Hlinka (Spa) 50
4. Mertl (MHK) 49

Doplněno 25. 2.: Viktor Hübl by po nedělní absenci už měl do středečního zápasu zasáhnout. Karel Kubát ještě ne, stejně jako Robin Hanzl. Mimo hru zůstává Tomáš Frolo, který už ale trénuje a není vyloučeno, že by se v play off mohl objevit. Nevešel se Pavel Písařík. A co Jiří Šlégr? Trénuje. V pátek Sparta...?

Liberci se v této sezóně na Litvínov daří. Minule získal pod Krušnými horami bod za porážku v nastavení, doma předtím dva za výhru v nájezdech a v prvním zápase v říjnu v Litvínově vzal HCVL všechny tři body.
Výsledky vzájemných duelů z pohledu Bílých Tygrů: 4:1, 4:3sn, 2:3p.
Jak to dopadne dnes?