V posledních šesti kolech litvínovskou gólovou střelbu ze hry (11 branek) obstaralo jen pět hráčů: Petružálek (5), Trávníček (2), obránce Pavlík (2) a Ručinský s Jánským.

Přesto Litvínov z tohoto půltuctu zápasů vytěžil sedm bodů. Dvakrát vyhrál nájezdy, z nichž se do statistik započítali góly Hanzla a Hübla. Na sedmý pokus pak vyšel i tříbodový zisk.
V přetahování o druhou příčku v tabulce s brněnskou Kometou a pražskou Spartou je tak nyní Litvínov zase nejúspěšnější.

V úterý jej čeká houževnatý protivník. V soutěži si vede dokonce lépe, než druhý a ostřílenější nováček z Mladé Boleslavi, který se propadl na předposlední místo. Je v reálné hře o účast v play off, minimálně v předkole.
I proto by bylo pro HCVL na místě v úterý zlepšit produktivitu.

Vervě se po zranění v Hradci Králové vrátil do sestavy obránce Karel Kubát a poprvé nasadila do hry obránce Petra Štindla.
Mimo pro zranění zatím zůstávají: už pilně rehabilitující další zadák Zbyněk Sklenička a útočník Kamil Piroš.

Hanáky Litvínov zdolal v minulém roce jak doma (3:1), tak venku (5:4). Ale pokaždé to byl těsný boj.
Stejný se očekává i v úterý, svěřenci trenérů Dopity a Fialy se v tabulce pohybují blízko hranice bytí a nebytí. Jsou nyní na osmé příčce, ale jen tři body od jedenácté.

Bodování klubu vede útočník Marosz (7+19). Kanonýra Hrňu, který v 18 zápasech nastřílel 10 branek, si pak z olomouckého hostování stáhl Třinec. Kapitán Patera, který tým doplnil po postupu z baráže v létě, nasbíral zatím 9 bodů (4+5). Kolikrát se ještě potká na ledě v mistrovském zápase s kolegou z Nagana Martinem Ručinským? Už kvůli tomu by měl fanoušek na hokej vyrazit.

V pátek míří Verva do Vítkovic. V neděli přivítá doma Liberec. Připomínáme netradiční čas začátku zápasu: od 17:20.
V neděli se pak bude hrát na Zimním stadiónu Ivana Hlinky ještě dvakrát za sebou.

Vykročení do nového roku se žlutočerným barvám v neděli v Praze povedlo.
Potvrdí je i doma proti Olomouci?

Doplněno 6. 1.: Litvínov nastoupí oproti minulému zápasu s trochu pozměněným složením některých obranných dvojic. Do sestavy se doma vrací Jiří Šlégr, nevešli se tentokrát Juraj Majdan a Jiří Zeman. Mimo zůstávají po zranění Zbyněk Sklenička a Kamil Piroš (už začali chodit na led).