A-tým 14.09.2021
Autor: Šimon Kadeřávek, Jakub Kotajny

Vyloučení nás stála zápas, ale bod bereme, hodnotí třinecký obrat Lukeš s Kudrnou

Tak moc blízko! Verva byla krůček od prolomení letité kletby, už šest let nedokázala porazit Oceláře na třineckém ledě. Utkání 3. kola mohlo historii změnit, Severočeši ale neudrželi dvoubrankové vedení. V zápase se prosadil zkušený útočník František Lukeš, z hlediska individuálních statistik se zadařilo Andreji Kudrnovi.

Chemici vstoupili do zápasu opatrně a zpočátku byli více vidět domácí. Do osudu ale promluvila disciplína, kterou svěřenci Vladimíra Országha umí – přesilové hry. V 8. minutě překvapil Kacetla Lukeš, opaření Ocelaři přestali hrát a Verva se prosadila znovu. Do druhé dvacetiminutovky nastoupil Třinec mnohem lépe.

Kontaktní branka ale dlouho nepřicházela, nakonec se zčistajasna radoval Marcinko. Černožlutí ale nechtěli o náskok přijít, a tak dvě minuty před koncem třetiny umně tečoval Kudrna. Moravané odpověděli rychle zásluhou aktivního Daňa. Zápas nakonec poslal do prodloužení Marcinko. V nastaveném čase Verva opět faulovala a v početní výhodě Třinec potvrdil roli favorita.

„Škoda,“ povzdechl si po zápase František Lukeš. „Vedli jsme 3:1, ale dostali jsme gól devět vteřin před koncem druhé třetiny,“ hledal okamžik, který nastartoval třinecký motor. „Pak už jsme měli hodně faulů, já dokonce fauloval v prodloužení,“ dodal sebekriticky. „Asi jsem to měl odcouvat,“ ohlédl se Lukeš za situací v prodloužení.

„Vyloučení nás stálo zápas,“ komentoval Lukeš, jedno z litvínovských dvojčat. Podobná situace nastala i v utkání s Libercem, kdy Verva ztratila body v závěru. I tenkrát tomu byla na vině zbytečná vyloučení.

Litvínovští poprvé v sezoně prohráli, ale z Třince odjíždí s jedním bodem. „Mohli jsme urvat více bodů, ale kdybychom si před zápasem řekli, že jedeme do Třince pro bod, bereme to,“ popsal své pocity. „Kdyby začala třetí třetina za stavu 3:1, byli bychom klidnější,“ nadhodil hypotézu František Lukeš.

Svůj první gól v černožlutém dresu si připsal Andrej Kudrna, útočník, který Litvínov posílil během letní přestávky. „Z Třince se vozí body těžce, všichni to dobře víme,“ vypověděl hráč, jenž ještě v minulém ročníku válel za Spartu. „Rozhodla naše vyloučení, měli jsme jich moc,“ souzněl s Lukešem. „Třinec má hlavně velice dobrou přesilovku,“ uzavřel rozhovor.

Konto našeho srdce dnes

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >