„Podobné utkání jsem hrál v roce 2001 nebo 2002, nakonec jsme ho zvládli,“ začal hovořit Michal Trávníček v předvečer bitvy. Litvínov tehdy v Extralize zůstal, nyní je jeho setrvání v ohrožení. Přijde česká nejvyšší liga o jeden z tradičních celků? „Uvědomuji si to, ale nechci na to myslet,“ zahání chmury litvínovský univerzál.

„Musíme se na utkání nachystat, bude to bitva až do konce. V zápase je důležitější příprava než pozitivní přístup,“ pokračuje Trávníček. V průběhu čtvrtečního odpoledne informoval klub o tom, že stadion je vyprodaný. „Bude to skvělé utkání, atmosféra bude ojedinělá,“ těší se na fanouškovskou kulisu.

„Myslím si, že to bude opatrnější utkání, ale může nastat i opačný scénář,“ odhaduje průběh černožlutý matador. Verva si cestu za záchranou zkomplikovala utkáním v Olomouci, kde prohrála 1:3. „Nedokázali jsme se odprostit od nervozity,“ hledal důvod ztraceného vedení. „Snažím se udržet ve své bublině a nenechat se ničím ovlivnit,“ dodal na adresu svého denního režimu.

Páteční kolo bude rozhodující i v boji o play-off. Nicméně zpět k sestupové politice, pomyslného černého Petra si mohou vytáhnout i Pardubice. „Výsledky sledovat nebudu,“ dodal stručně vousatý hráč.

Celý rozhovor s Michalem Trávníčkem:

Pro klubovou televizi se rozpovídal také důrazný bek Jiří Říha. „Čeká nás těžký zápas, ale sami jsme se do toho dostali, tak se z toho musíme sami dostat,“ řekl upřímně. „Musíme ze sebe vydat maximum a já věřím, že zvítězíme,“ pokračoval hráč, který posílil Vervu na začátku sezony. „Na tréninku nacvičujeme přesilovky a jiné technické věci,“ přiblížil průběh příprav.

„Určitě je výhodou, že hrajeme v domácím prostředí. Fanoušci nám hodně pomohou,“ pravil Říha. Litvínovská kulisa se vůbec nemusela konat kvůli koronaviru. Vláda nakonec rozhodla o tom, že utkání proběhne v normálním režimu. „Je to jedině dobře,“ dodal obránce.

Říhu čeká zvláštní souboj, protože v minulém roce působil v kladenském dresu a pomohl Rytířům mezi elitu. Nyní se může stát katem Středočechů. „Odehrál jsem tam dobrou sezonu, ale nad tím teď nesmím přemýšlet,“ komentoval pikantní zápletku. „Nervozita přijde až se zápasem,“ popsal aktuální pocity. „V kabině podporujeme jeden druhého, je tam skvělá parta,“ přiblížil náladu v týmu.

Celý rozhovor s Jiřím Říhou: