Chemici si zatím v nadstavbě drží standard, že na každou domácí výhru navazuje prohra na hřišti soupeře. Bylo tak tomu i v posledních dvou zápasech. Po domácí výhře proti Třinci (3:2 po samostatných nájezdech) přišla drtivá porážka na hřišti Bílých Tygrů v Liberci. Již první třetina napověděla o budoucím vývoji utkání. Hujerovi stačily dvě minuty ke vstřelení gólu. Na něj po odrazu puku od zadního mantinelu navázal Leden. Před odchodem obou celků do kabin znovu skóroval Hujer a schylovalo se k debaklu. Ten přišel až po výměně stran.

Síť za zády brankáře Čermáka totiž tečí rozvlnil Trunda. Litvínovský brankář poté nedokázal zabránit Hujerovi ve skórování už potřetí a po půlhodině hry byl nucen opustit brankoviště. Herkommer nevydržel s čistým kontem ani deset vteřin, po kterých ho o něj připravil tvrdou ranou Böhm. Odpovědět na šesti gólovou smršť soupeře dokázal Brouček, kterému se povedlo využít přesilovou hru. Liberec tedy dokončoval prostřední část s náskokem pěti gólů.

Gólový účet třetí periody otevřel druhou přesnou ranou znovu Brouček a hosté začali dotahovat. Jejich snahu ale deset minut před koncem ukončil také svým druhým gólem Trunda. Aby těch dvougólových střelců nebylo málo, do finální podoby upravil stav zápasu Böhm.

Kanadské bodování litvínovského dorostu i nadále vede produktivní forward Dominik Brouček. První místo si drží díky čtrnácti vstřeleným brankám a devatenácti asistencím. Na druhém místě se s náskokem jediného bodu na třetího Vopata vyhřívá Marek Slavík. Druhý nejlepší střelec dorostu na své konto připsal devět vstřelených branek a dvanáct úspěšných nahrávek. Nejvíce vytěžovaným brankářem je stále David Čermák s úspěšností zákroků 91,67% a s průměrem 2,64 inkasované branky na zápas.

Královéhradecký Mountfield zvítězil již šestkrát v řadě a hraje ve velké pohodě. V předposledním utkání porazil na domácím ledě Karlovy Vary (6:4) a ve svém posledním představení dokonce vynuloval Chomutov. Ještě v první třetině otevřel skóre vyrovnaného zápasu Klíma. Ten trefil prázdnou klec z dorážky po tom, co chomutovský brankář vyrazil Pajerův pokus.

Ve druhé třetině si ránou od modré čáry zlepšil náladu v předchozím případě neúspěšný střelec Pajer. I ve třetí brance Hradce měl prsty Pajer, který tentokrát skóroval po samostatném úniku. Skvělý Žalčík čaroval v domácím brankovišti a díky sérii dobrých zákroků udržel čisté konto. Další důvod k radosti mu ale ještě před koncem zápasu udělala Táborského střela do levé šibenice.

"Oproti pátku jsme měli velmi dobrý vstup do zápasu a celou první třetinu jsme hráli dobře, takový bruslivý agresivní hokej. Možná jsme z toho mohli vytěžit trochu vyšší vedení než jenom 1:0. Mrzí nás, že od druhé třetiny naše hra spadla do takového průměru, ale paradoxně jsme v ní dali dva góly. Ve třetí části jsme se chtěli vrátit ke hře z první, ale nedokázali jsme na ni navázat. Ty dvě třetiny byly spíš bojovné. Soupeř měl celkem dost šancí a nás hodně podržel Mario Žalčík. Výsledek 4:0 může trošku svádět k tomu, že to bylo jednoznačné utkání, ale tak to vůbec nebylo." řekl po zápase trenér Janoušek.

Mezi nejčastěji bodující hráče Mountfieldu Hradec Králové patří Lukáš Pajer. Útočník z města na východu Čech vstřelil 18 branek, ke kterým přidal 20 asistencí. O dva góly méně zaznamenal Matyáš Budina. Ten ke svým 16 gólům přidal navrch ještě 15 asistencí. Jen o minutu méně strávil Tichý mezi třemi tyčemi, než jeho statisticky úspěšnější kolega Mario Žalčík. Ten pochytá průměrně 94,05% všech střel, které letí na jeho branku a inkasuje 1.82 branky za zápas.