Na startu celé akce stál aktivní obránce Demel, jehož nahození se ujal právě Jarůšek a dorazil kotouč do sítě. Skóre se znovu měnilo až ve druhé třetině, kdy se dvakrát prosadil Petr Kolouch, olomoucký hráč nejdříve využil přečíslení, poté se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Hosté si vedení dlouho neužili, protože ve 32. minutě šikovně tečoval Pawel Zygmunt. Třetí dějství slibovalo drama, což se nakonec splnilo. Litvínov znovu odskočil díky Balinskisovi, Bambula ale vyrovnal. O osudu utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byla lepší Verva a zásluhou Martina Hanzla získala dva body.

„Chtěli jsme zapomenout na utkání v Hradci Králové,“ řekl na úvod rozhovoru Richard Jarůšek. „Dobře jsme vstoupili do utkání, dali jsme rychlou branku a dostali jsme se do pohody,“ popisoval pocity z první třetiny.

Jarůšek měl několik příležitostí přidat druhou branku, ale žádnou z nich nedokázal propasírovat za Konrádova záda. „Snažím se dostávat do šancí, ale musím si poštelovat mušku,“ komentoval své ofenzivní snažení útočník.

Olomouc je přímým litvínovským konkurentem, aktuálně mají oba týmy stejně bodů. Díky skóre patří ale jedenáctá příčka Vervě. „Jsme spokojeni, že máme bod navíc, ale měli jsme spoustu šancí, a tak jsme mohli mít body tři,“ dodal bývalý forvard Sparty.

Vousatý útočník si oddychl, protože na branku čekal dlouhých pět zápasů. To je u Jarůška nezvyklé, jelikož v minulé sezoně patřil k nejproduktivnějším hráčům v týmu. „Štvalo mě to, ale když se mi nedařilo střelecky, tak jsem se snažil odvádět práci pro tým,“ rozpovídal se hráč, který přišel do Litvínova v loňském ročníku. „Mohl jsem dát víc branek, ale jsem rád, že jsem dal alespoň jeden. Důležitá je především výhra,“ odvětil na otázku ohledně ofenzivního trápení.

Litvínov díky výhře zbořil mýtus o olomoucké neporazitelnosti. Verva totiž nedokázala Hanáky v minulé sezoně porazit. „Je to nepříjemný soupeř, velmi dobře brání a hrají urputně,“ popisoval taktiku hostů.

Verva zaznamenala tři výhry z posledních čtyř zápasů. Vypadá to, že práce Vladimíra Országha a jeho týmu začíná nést ovoce. „Hrajeme týmově a držíme systém, z čehož vyplývá, že hrajeme na malý počet branek,“ řekl na závěr Jarůšek. Verva patří k týmům s nejnižší produktivitou, Severočeši nastříleli pouze 21 branek, což je nejméně v celé Extralize.

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem: