V Litvínově končí obránce David Šesták, se kterým se vedení klubu dohodlo na ukončení smlouvy. Na severu Čech působil od žákovských kategorií a s juniory získal stříbrné medaile. Za A-tým odehrál 46 utkání, ve kterých si připsal pět asistencí. Děkujeme Davidovi za jeho odvedené služby a přejeme hodně štěstí v jeho dalším životě.

Verva se rozhodla přivést prozatím na měsíční zkoušku Kanaďana Patricka Kudlu. Třiadvacetiletý obránce se slovenskými kořeny přichází z Frýdku-Místku. Za sebou má angažmá v kanadských mládežnických soutěžích a také sezónu v nejvyšší americké juniorce USHL.

Na draftu v roce 2016 si ho v šestém kole jako 158. hráče vybrala Arizona Coyotes. V loňské sezóně působil ve slovenské extralize, kde v 58 utkáních zaznamenal 30 bodů za 5 gólů a 25 asistencí. Letošní sezónu začal ve Frýdku-Místku, kde si připsal v 15 zápasech 5 bodů. „Patricka jsme si vybrali na základě doporučení sportovního úseku, a to především skautingu Rosti Dočekala. Je to ofenzivně laděný obránce vysokého vzrůstu s kanadskou mentalitou. Což i vzhledem k jeho věku může být pro náš klub velice dobrým příslibem do obranných řad,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Statistiky Patricka Kudly: