Co se s týmem děje, že se mu v posledních utkáních vůbec nedaří?

Sezónu jsme začali vítězným domácím utkání proti silnému Brnu, kdy jsme předvedli velice dobrý výkon. V minulých kolech jsem zápasy prohrávali naší nedisciplinovaností, měli jsme hodně zbytečně vyloučených hráčů, což jsme si řekli a zavedli jsme pokuty. Po analýze jsme došli k závěru, že valnou většinu zápasů prohráváme ve druhých třetinách. Musíme na tom zapracovat, abychom v prostřední periodě neměli takové výpadky. Jedním z hlavních důvodů, proč se nám nedaří je také ten, že se nám nepodařilo dát gól z přesilové hry. Přesilové hry každý den trénujeme, ale pokud je nezačneme využívat, tak nebudeme získávat body.

Odehráli jste zatím jen šest kol, ale je pro vás umístění ve spodu tabulky alarmující?

Umístění v tabulce nám není lhostejné. V loňské sezóně jsme byli v této fázi soutěže první, nechtěli jsme to brát v nějaké euforii, protože před námi bylo ještě spoustu zápasů a nakonec to povedená sezóna nebyla. V letošní sezóně se nám nedaří, ale nechceme vytvářet v kabině atmosféru, která bude tuto situaci jenom prohlubovat. To však neznamená, že si nenastavíme zrcadlo a nepodíváme se pravdě do očí. Každý den na trénincích pracujeme na tom, aby se naše hra zlepšila a začali jsme být úspěšní.

Jaké je potřeba udělat změny, aby to tým nastartovalo?

Především musí být v týmu sebereflexe od každého z nás, počínaje trenéry až po posledního hráče. Musí být na ledě vidět, že chceme hrát jeden pro druhého. Musíme hrát disciplinovaný hokej a zlepšit přesilovou hru.

Nezůstávají někteří hráči, kteří by měli být tahouny týmu za očekáváním?

Z pohledu produktivity jednoznačně. Každý z hráčů si musí sáhnout do svědomí sám, to tak v hokeji bývá. Myslím si, že si to všichni moc dobře uvědomují, proto je potřeba se více tlačit do soupeřovy brány, clonit brankáři a jít více do střelby.

Jak vnímáte celou situaci vy z pohledu trenérů, na které se aktuálně snáší velká kritika?

Když tým prohraje ze šesti zápasů pět, tak nemůže žádný trenér očekávat, že za to bude chválen. Kritika je jednoznačně na místě, my se k ní stavíme čelem a učinili jsme taková opaření a kroky směrem k naší hře, abychom začali vyhrávat.

Na sociálních sítích se množí nespokojené názory velkého množství fanoušků, jak to vnímáte?

Fanoušek na to má plnohodnotné právo, pokud tým nevyhrává, tak je samozřejmě kritika na místě. Když tým vyhrává a je první, tak je to zase obráceně, že jsou pozitivní ohlasy. Musíme to brát jako realitu, postavit se k tomu čelem a k další zápasům přistoupit daleko lépe, abychom začali bodovat.

Čeká vás duel s Hradcem před vlastním publikem s čím do něj půjdete?

Především s odhodláním a zodpovědností jeden k druhému. Nesmíme koukat na to, kolik zápasů jsme v posledních kolech prohráli a s jakým soupeřem hrajeme, ale koukat na to, abychom podali takový výkon, že si dáme šanci vyhrát. To je asi nejzásadnější s čím půjdeme do zápasu a pokud tam všechno po celých šedesát minut odevzdáme, tak uspějeme. Pokud ne, tak nám nepomůže žádná taktika.