Litvínov nedokázal bodovat ani ve druhém prosincovém utkání. Úvodní branku zápasu vstřelil Patrik Zdráhal, který si tak připsal třetí trefu v letošní sezóny a zároveň sedmý kanadský bod. „Čekal jsem, že to Ríša (Richard Jarůšek, pozn. redakce) bude nějakým vyhazovat puk do středu, naštěstí se to ke mně odrazilo a dostal jsem se do samostatného nájezdu. Do šancí se dostávám už delší dobu a konečně se mi to podařilo proměnit," komentoval litvínovský střelec úvodní branku zápasu.

„Začali jsme velmi dobře, vytvořili jsme si nějaký ten tlak a myslím, že jsme se Třincem dokázali hrát vyrovnanou hru," hodnotil Zdráhal týmový výkon bezprostředně po utkání. „Poté však přišel nějaký zlom, ve druhé třetině jsme byli jako na kolotoči, nedokázali jsme hrát naplno celých 60 minut. Už je to poněkolikáté, co jsme hráli s některým z top mužstev vyrovnaný duel, ale potom na chvilku přestaneme hrát a oni toho využijí," dodal.

„Nesmíme se bát s pukem něco vymýšlet, vytvářet příležitosti a hlavně nesmíme přestat hrát aktivně,"  zakončil Patrik Zdráhal s vyhlídkami do budoucích duelů.

Litvínov čeká náročný měsíc, už v neděli je na plánu duel s Českými Budějovicemi. Zároveň odehraje Verva v prosinci ještě dalších 10 extraligových utkání, což je na extraligové poměry rekordní a nevídaný počin.