Přijdou změny? Konec roku Vervu nezastihl v ideální formě

Dvanáctého prosince si družina kouče Vladimíra Országha připsala třetí vítězství v řadě a tehdy to vypadalo, že by se Severočeši mohli v extraligové tabulce posunout vzhůru. Jenže od té doby litvínovští hokejisté vyhráli jen jednou z šesti utkání a zaznamenali pouhé čtyři body.

Nepovedený výkon mužstvo předvedlo dva dny po Vánocích v Liberci, nevydařilo se ani pondělní střetnutí proti Plzni. Škoda měla drtivou část zápasu herně navrch a nebýt brankáře Denise Godly, tak by konečny rozdíl ve skóre možná ještě narostl.

Hosty v deváté minutě poslal do vedení Luboš Rob a těsný stav 0:1 vydržel až do závěrečného dějství. Jedenáct minut před poslední sirénou dal Západočechům klid na hokejky Filip Suchý, tříbodový zisk pak zásahem do prázdné klece potvrdil Petr Straka.

Trenér Országh dorazil na pozápasovou tiskovou konferenci evidentně zklamaný. „Od začátku jsme tahali za kratší konec, ve všem jsme byli horší. Po druhé třetině pro nás panoval velmi přijatelný stav, hlavně tedy díky našemu brankáři,“ zmínil na úvod.

„Ve třetí třetině jsme měli několik dobrých šancí, ale ty jsme nedali a soupeř to nakonec překlopil na svou stranu. Myslím, že jeho vítězství bylo zasloužené,“ doplnil Országh.

Litvínovský kouč už po utkání pod Ještědem avizoval, že vedení z výkonu vyvodí důsledky. Myšlenky na změny možná ještě podpořil duel s Plzní: „Nějací hráči s námi trénují, ale ještě to není dotáhnuté. Nerad bych to konkretizoval.“

Országh zároveň promluvil o zadákovi Jiřím Říhovi a útočníkovi Samsonu Mahbodovi, oba borci jsou momentálně ze zdravotních důvodů mimo hru. „V dohledné době ani jeden z nich hrát nebude. Co se týká Jirky Říhy, tak ten podle mě v této sezoně už nenaskočí,“ informoval.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je aktuálně se třinácti body Patrik Zdráhal (6+7), za ním se nachází Richard Jarůšek (6+4) a Viktor Hübl (5+5). Nejvíc prostoru mezi třemi tyčemi dostává Denis Godla.

Energie se drží nahoře, překonala i menší výpadek

Karlovy Vary možná nepatří mezi nejbohatší extraligové kluby, rok od roku ale překvapují aktivním ofenzivním hokejem a dobrými výsledky. Tým z lázeňského města má dobrou formu: od restartu soutěže padl jen pětkrát a udržuje blízký kontakt s popředím tabulky.

V průběhu prosince sice Energie třikrát za sebou prohrála, na tuto sérii ale navázala šňůrou tří výher. Naposledy se svěřenci trenéra Martina Pešouta představili na jihu Čech, jejich dalším soupeřem byl českobudějovický Motor.

Domácí sice od dvanácté minuty vedli po trefe Zdeňka Doležala, na konci první periody ale srovnal Petr Koblasa a Vary v průběhu prostřední části přidaly další tři góly. Motor se vývoj duelu snažil zvrátit v poslední desetiminutovce, po dvou brankách ale už vyrovnávací zásah nepřišel.

„První třetina byla rozmělněna řadou zbytečných faulů na obou stranách a mohli jsme být rádi, že skončila 1:1. Ve druhé jsme si vytvořili tlak a šance, soupeři jsme odskočili,“ hodnotil utkání asistent trenéra Tomáš Mariška.

„Ve třetí jsme udrželi vedení jen díky brankáři Novotnému. Za vítězství jsme rádi, ale třetí třetinu bychom měli odehrát lépe,“ přidal Mariška.

Útočník Jiří Černoch na vítězství rovněž viděl i negativa. „Nakonec jsme to ubojovali, ale spokojení být nemůžeme. Musíme si příště takové vedení pohlídat více v klidu,“ pravil Černoch po zápase.

Lídrem karlovarské produktivity je zámořská posila David Kaše (5+15), nejvíce branek má na kontě Jakub Flek (10+9). V brankovišti trenérský štáb spoléhá na Filipa Novotného.

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, D. Kolář, Demel, Štich (A), Kudla – P. Zdráhal, P. Svoboda, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Fronk, M. Hanzl (A), Látal – Jícha, Helt, Zygmunt

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan, Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán, Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček