Již druhým rokem jsi hráčem juniorů. Jaká byla pro tebe loňská sezóna a letošní letní příprava?

„Loňská sezóna byla pro mě velkým zklamáním, jelikož jsme měli v týmu kvalitní hráče, ale bohužel jsme se nedostali do play-off, což mě velmi mrzelo. Nyní se však nechci ohlížet zpět a chci se plně soustředit na letošní sezónu.“

Jak jsi přivítal letošní novinku – možnost třikrát týdně trénovat o letní přípravě na ledě?

„Trénink na ledě mi nevadí, ale trénink na suchu moc nemusím, ovšem chápu, že je to pro zvládnutí nadcházející sezóny nutnost. Na druhou stranu si myslím, že potřebujeme i trochu více odpočinku, aby tělo stihlo zregenerovat a my v sezóně podávali dobrý výkon.“

Máte za sebou úspěšný domácí turnaj, jak bys ho zhodnotil?

„Turnaj bych zhodnotil skvěle. Hráli jsme jako tým, dodržovali taktiku a vzájemně jsme se povzbuzovali. Přál bych si, aby to takhle fungovalo i v sezóně a pak věřím, že bychom se mohli dostat daleko.“

Dostal jsi možnost odehrát 2 zápasy za A mužstvo. Jaké si z nich odnášíš pocity a jaký vidíš rozdíly mezi juniorským a dospělým hokejem?

„Jsem moc rád, že jsem dostal tuto příležitost. Odnáším si dobré pocity a další novou zkušenost. Při zápasech byla skvělá atmosféra a já jsem si to užil. Myslím si, že rychlost a přehled ve hře mi problém nedělá, ale dospělý hokej je více silový, a asi bych se zbytečně nepouštěl do žádné bitky. Trenérům děkuji za každou udělenou radu, které si vážím a hráčům z „A“ za podporu nás mladých.“

Blíží se začátek letošní sezóny, co od ní očekáváš a s jakými cíli do ní vstupuješ?

„Od letošní sezóny očekávám, že budeme hrát jako tým a budeme makat na co nejlepším úspěchu. Jsme skvělá parta, kluci jsou obětaví, fyzicky připraveni, a pokud každý z našeho týmu bude odvádět na ledě to co má, tak věřím, že se můžeme posunout až do play-off. To bych si po dvou letech moc přál.“

Co říká tvým dosavadním výkonům tvůj nejvěrnější fanoušek (děda)?

„To je těžká otázka. Děda mě podporuje, ať jsem dole nebo nahoře. Ví, že se snažím jet každý trénink i zápas na max. Někdy ať se ale snažíš sebe víc a máš den blbec tak to prostě nejde…“