Mladým Severočechům se už delší dobu nedaří a jinak tomu nebylo ani minulý týden. Mužstvo odehrálo na domácím ledě dva duely, přičemž v obou podlehlo a do tabulky si tudíž nepřipsalo ani bod. Po vysoké porážce s Plzní změřili černožlutí síly se Sazlubrgem.

Prvních dvacet minuty hry gólovou radost nepřineslo, až v čase 23:13 otevřel skóre Oskar Maier. Za necelé tři minuty navýšil vedení Rakušanů z trestného střílení Julian Lutz. Minutu před druhou sirénou se prosadili i domácí, když hostujícího brankáře překonal Lukáš Stehlík. V posledním dějství však Salzburg přidal třetí zásah a snížení Dana Bartoše už na body nestačilo.

Chemikům k bodům nepomohlo ani 51 střeleckých pokusů: hosté pro srovnání zapsali pouhých 24. Pozitivem pro tým tak může být pouze návrat kanonýra Marka Berky ze zámoří. Osmnáctiletý útočník si v sobotu hned připsal asistenci u Stehlíkova gólu.

„Chemie mezi mnou a trenérem nebyla úplně ideální. Neviděl jsem tam žádnou spolupráci směrem ke mně, abych se hokejově někam posunul. Kromě toho čas na ledě neodpovídal výkonům, které jsem v mužstvu předváděl. Čekal jsem na výměnu, která nevyšla, takže jsem se vrátil domů,“ odhalil Berka důvody svého návratu do Evropy.

Kanadské bodování týmu vede David Jindra (11+15), nejlepším střelcem pak Dan Bartoš (12 gólů). Mezi obránci se daří Ondřeji Balážovi (4+11), v brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček

Hokejisté Jihlavy se nachází na posledním místě a je jisté, že už tam zůstanou. Kometa je v tabulce o tři místa před Litvínovem a na kontě má o šest bodů více. Moravané navíc mají mnohem lepší formu než chemici, z posledních šesti duelů pět vyhráli.

Z kádru Komety si mužstvo musí dát pozor na Dominicka Vašíčka (18+26), produktivitě Jihlavy vládne Richard Pětník (10+10).